Zaruski z WOŚP – dzięki Wam

0
390

20.01.2012 – Za nami kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Kolejny w którym wzięliśmy udział ofiarowując pamiątkę związaną z STS Generał Zaruski. I tym razem nie zawiedliśmy się na „żeglarzach internetowego oceanu” i dzięki Wam konto WOŚP zyskało cenne i przeznaczone na szczytny cel, złotówki.
Aukcja w której do zdobycia był nowy blok i płyta „Akcja Zaruski – Szantymeni wspierają odbudowę Zaruskiego”, miała spore wzięcie, a licytacja była zacięta. W końcu zwycięzcą okazał się młody Elblążanin, studiujący w Gdańsku, Przemysław Grybko, który wylicytował kwotę 730 zł . Gdy przed kilkoma dniami spotkaliśmy się w celu przekazania pamiątek, dowiedziałem się że udział Przemka w tej akurat aukcji nie był przypadkowy.

Pasją 21-letniego studenta Politechniki Gdańskiej są podróże, żeglarstwo i góry. Pomysł na udział w naszej aukcji powstał z inicjatywy jego taty, który odbył swoje pierwsze szkolenie żeglarskie właśnie na Generale Zaruskim (w 1978 r.) prowadzone przez Bractwo Żelaznej Szekli, pod dowództwem kpt. Michała Sumińskiego. W najbliższym sezonie żeglarskim Przemek planuje pływać na s/y Afinor, która to jednostka należy do Akademickiego Klubu Morskiego, a zwycięzca naszej aukcji jest jednym z jej opiekunów. Młodzi żeglarze planują wypłynąć w rejs bez zawijania po drodze do portów, do Kemi, jednej z najdalej wysuniętych na północ miejscowości w Finlandii, a w dalszej przyszłości mają w planach wyprawę na Spitsbergen.

Panu Grybko seniorowi oraz samemu Przemkowi życzymy pomyślnych wiatrów, wierząc że gest jaki uczynili wobec ważnych społecznie inicjatyw, jak finał WOŚP i odbudowa Zaruskiego, będzie dobrym omenem i zapewni powodzenie ich przedsięwzięć.

Krzysztof Dębski Koordynator Projektu „Gdańsk ratuje Żaglowiec”

Komentarze