Zaruski ma już nowe maszty

0
293

Przypomnijmy, że w drodze zamówienia publicznego kontrakt ten realizowała firma Complex Jacht. Do wyprodukowania i dostarczenia było 8 elementów: bomy – grota, foka i bezana, gafle – grota i bezana, stenga grotmasztu oraz dwa maszty – grotmaszt i bezanmaszt. W tym tygodniu otrzymaliśmy ostatni, największy i najmasywniejszy z nich – grotmaszt. Sporej wielkości drewniana kolumna, masywna i jednorodna. Firma Complex Jacht dołożyła wszelkich starań, by konstrukcja i wykonanie masztów oraz drzewców było perfekcyjne, co możecie obejrzeć na zdjęciach.

Skoro są maszty, to będą i żagle. Ale to dopiero po zwodowaniu kadłuba, do którego coraz bliżej. Zobaczcie sami jak wygląda już Zaruski – pokład prawie ułożony, poszycie w części nadwodnej jest szlifowane i przygotowywane do konserwacji i uszczelniania. Do wymiany pozostaje jedynie niewielka jego ilość w części dennej – taka jest decyzja Polskiego Rejestru Statków, którego inspektor przeprowadził eksperckie oględziny przed kilkoma tygodniami.

Odbudowywany kadłub niemal jak mityczny Feniks, każdego dnia podnosi się z popiołów odzyskując właściwą kondycję. Dobrze idzie… 🙂
Bywajcie! 🙂

 

Krzysztof Dębski
www.zaruski.pl

Komentarze