Zaruski ma już maszty!!!

0
303

Oto relacja z postępów prac remontowych na STS Zaruski:

Za nami pracowity dzień. Około 7 godzin trwała wczorajsza operacja stawiania masztów na Generale Zaruskim. Przy wsparciu dźwigów i obsługi z GSR, a także szkutników, elektryków, speców od urządzeń nawigacyjnych oraz wolontariuszy i pracowników MOSiR w Gdańsku, przeprowadziliśmy pionierską akcję, dzięki której STS Generał Zaruski zmienił swe oblicze. Zdumiewające jak maszty oraz takielunek przemieniły łódkę w Żaglowiec. Wielu nie kryło swojego zachwytu i komentowało widok w mniej więcej podobny sposób. Zaruski (a właściwie jego kadłub) dotychczas wyglądał jak duża łódka czy szalupa. Od wczorajszego wieczora dumnie pręży ku niebu swe dwa maszty, które czynią zeń prawdziwy Żaglowiec.
Teraz remont jednostki wyszedł na ostatnią prostą i mamy nadzieję że wszystkie trudne technicznie i logistycznie operacje mamy już za sobą.
Była to dla nas niezmiernie emocjonująca chwila, towarzyszyły nam licznie media i wielu obserwatorów. Zachęcam Was do zapoznania się z częścią publikacji, a poniższe zdjęcie niech przemówi samo za siebie.

-koordynator projktu-

Komentarze