Zapraszamy na konferencję prasową Patryk Zbroja Yacht Racing Team

0
410

Szanowni Państwo, w imieniu szczecińskiego teamu regatowego – Patryk Zbroja Yacht Racing Team mam zaszczyt Państwa zaprosić na konferencję prasową, która odbędzie się w czwartek, w dniu 1.09.2011r. o godzienie 17.30 w restauracji Marina Hotele przy ul. Przestrzennej 7.

Tematem konferencji będzie udział Teamu w Regatach Żeglarskich „CENTOMIGLIA”.

Krótki opis tego wydarzenia jest następujący:

„CENTOMIGLIA” to nic innego jak “Sto mil” i jest to nazwa jednego z najbardziej prestiżowych imprez żeglarskich z ponad 60-letnią tradycją, odbywająca się co roku w drugi weekend września na włoskim Jeziorze Garda (Riva di Garda). Nieustanny rozwój regat powoduje, że na tym niesamowitym akwenie w cieniu Alp, na starcie stawia się ponad 300 jednostek regatowych z całego świata (oficjalna strona regat – www.centomiglia.it).
W tym sezonie (9-10.09.2011 r.), prawdopodobnie pierwszy raz w historii polskiego żeglarstwa regatowego, w tym europejskim klasyku weźmie udział polska załoga – Patryk Zbroja Yacht Racing Team na jachcie TOMAHAWK (POL 2305) i to od razu w najbardziej spektakularnej klasie LIBERA (najszybszych na świecie jachtów jednokadłubowych).

Jacht TOMAHAWK (typ GIN 930 – zob. foto), pomimo faktu, że będzie jednym z najmniejszych w swojej klasie, przy długości nieco ponad 9 m i ogólnym ciężarze ok. 900 kg (w tym 150 kg balastu, przy zanurzenie 1,90 m), w żegludze na wiatrach dysponuje ożaglowaniem o powierzchni 53 m2, natomiast przy kursach z wiatrem – dodatkowo genakerem o pow. 80 m2, czyli łącznie – powierzchnią żagli ponad 130 m2. Warto zaznaczyć, że załogę stanowi 6-7 doświadczonych żeglarzy regatowych, z których 4 – balastuje na trapezach, znanych z klas olimpijskich (470, 49er) lub innych łódek ślizgowych (Streamline, Skiff). Kształt jachtu uatrakcyjniają dwa skrzydła, ułatwiające balastowanie z jednej strony i dodające dużej siły wyporu przy większych przechyłach – z drugiej.

Jest to aktualnie najszybszy jacht w Szczecinie i jedna z najszybszych polskich jednostek regatowych. Przy słabych wiatrach TOMAHAWK porusza się z prędkościami nieosiągalnymi dla innych konwencjonalnych jachtów, natomiast przy wietrze silniejszym żegluga na nim bardziej przypomina latanie. Dość powiedzieć, że w opinii wielu, żegluga na tym jachcie jest dla osób postronnych, jak: „pocałunek tygrysa – i śmieszna, i straszna zarazem”, a załogę inni żeglarze nazywają „kaskaderami”.

Członkowie Teamu to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski oraz członkowie polskiej kadry w klasach przygotowawczych (Optymist, Cadet, 420, Laser) i morskich (C-24, IMS), uczestnicy rywalizacji w Pucharze Świata w formule match-racing (od 2007 r.) z najwyższa pozycją w światowym rankingu sterników ISAF – 72 (2011). Team jest doskonale rozpoznawalny w środowisku żeglarskim w Polsce oraz w Niemczech.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Patryk Zbroja

Wszelkich informacji dot. projektu udzielają:
Karina Rostek (535 959 021, email: karinaspace@gmail.com)
Patryk Zbroja (604 482 002, email: patryk.zbroja@gmail.com)
Zapraszamy również na stronę teamu na portalu facebook: www.facebook.com

Komentarze