Zapowiedź Vendée Globe 2016

0
738

To już pewne – kolejna edycja jednego z najtrudniejszych wyścigów na świecie rozpocznie się 6 listopada 2016 roku. Regaty, obok Tour de France, są jednym z najchętniej oglądanych wydarzeń sportowych we Francji.

 

Do startu pozostały blisko 2 lata, a już pojawili się pierwsi chętni – zapisało się już 15 osób, a kolejne 20 rozważa taką możliwość (najpierw jednak muszą rozwiązać problemy dotyczące pozyskania sponsorów, kupna lub budowy jachtu itd.)

 

8. edycja Vendée Globe rozpocznie się w niedzielę 6 listopada 2016 r. i potrwa około trzech miesięcy.  Podczas konferencji prasowej w Paryżu, Bruno Retailleau, przewodniczący Rady Vendée i SAEM Vendée, wyjaśnił, że ostatecznie na linii startu organizatorzy spodziewają się 20-25 jachtów, w tym jednostek zbudowanych specjalnie na Vendée Globe.

To całkiem spora liczba w porównaniu z poprzednimi edycjami. Wiemy, że wśród uczestników pojawi się trzech Włochów, w tym Andrea Mura, który wystartuje na nowym jachcie. Wszyscy spodziewają się, że udział w wyścigu weźmie też Alessandro di Benedetto, chociaż nadal nie jest zapisany. Giancarlo Pedote wciąż jest na etapie poszukiwania sponsora.

 

 

 

Oto lista zapisanych żeglarzy:

 

Siedmiu uczestnikach na nowych jachtów: Morgan Lagravière (Safran), Armel Le Cléac’h (Banque Populaire), Alex Thomson (Hugo Boss), Sébastien Josse (Groupe Edmond de Rothschild), Andrea Mura (Vento Di Sardegna), Jean-Pierre Dick (St Michel-Virbac), Nandor Fa (Spirit of Hungary).

 

Ośmiu uczestników na jachtach już istniejących: Vincent Riou (PRB), Yann Eliès (Groupe Quéguiner), Jérémie Beyou (Maître Coq), Tanguy de Lamotte (Initiatives Cœur), Louis Burton (Bureau Vallée), Eric Bellion (Comme 1 seul Homme), Rich Wilson (Great America IV), Armel Tripon (For Humble Heroes).

 

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.solovela.net, www.vendeeglobe.org

Komentarze