Załoga Tarnacki Yacht Racing mistrzem Polski w żeglarskiej formule Match Racing

0
343

W zakończonych wczoraj w Gdyni Mistrzostawach Polski w Match Racingu – Gdynia Match Cup 2012 – zwyciężyła załoga Tarnacki Yacht Racing pokonując w finale załogę Marka Stańczyka 2-1. Brązowy medal wywalczył Rafał Sawicki z załogą pokonując w finale 2-1 Karola Górskiego. W trzydniowych zmaganiach w ramach Gdynia Sailing Days wzięło udział siedem najlepszych załóg match racingowych z Polski, kótre rozegraly rundę kwalifikacyjną Round Robin, półfinały oraz finały. Regaty zaliczane były do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF jako Grade 3. Tarmacki Yacht Racing zdobył tytył po raz trzeci z rzędu.

Przez 3 dni regat (06-08.07) każda z 7 ekip rozegrała 12 wyścigów kwalifikacyjnych, po których 4 najlepsze załogi przeszły do rundy finałowej. Wyścigi rozgrywane były w Basenie Prezydenta w Gdyni wzdłuż Skweru Kościuszki oraz na Zatoce Gdańskiej. Załoga Tarnacki Yacht Racing płynęła w składzie: Przemysław Tarnacki (skipper), Łukasz Wosiński (trymer), Marcin Banaszek (dziobowy), Przemysław Płóciennik (pit man/trymer).