Załoga Tarnacki Yacht Racing druga w regatach OM Match Race Grade 2

0
281

W zakończonych wczoraj we włoskiej miejscowości Pieve di Ledro regatach match racingowych OM Match Race załoga Tarnacki Yacht Racing zajęła drugie miejsce. Wygrała ekipa z Nowej Zelandii z skipperem Williamem Tillerem pokonując w finale Polaków 2-1. Trzecie miejsce zajęła kolejna polska ekipa z Markiem Stańczykiem za sterem pokonując załogę której przewodził Holender Jurjen Fejstma. Na starcie stanęło 10 załóg z Włoch, Holandii, Danii, Nowej Zelandii, Australii i Polski. Regaty zaliczane byly do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF jako Grade 2.

Przez 3 dni regat (29.06-01.07) każda z 10 ekip rozegrała 18 wyścigów kwalifikacyjnych, po których 4 najlepsze załogi przeszły do rundy finałowej. Pasjonujący przebieg miała walka o pierwsze miejsce – zwycięstwo ważyło się do ostatniej chwili a Nowozelandczycy pokonali Polaków w decydujących trzecim wyścigu o niecały metr na mecie. Załoga Tarnacki Yacht Racing płynęła w składzie: Przemysław Tarnacki (skipper), Łukasz Wosiński (trymer), Przemysław Płóciennik (dziobowy). Na akwenie regat położonym we włoskich alpach przeważały wiatry średnie co do siły i bardzo zmienne co do kierunku.