Zakończyły się regaty Omega Floatin Garden

0
855

Ostatnie regaty sezonu w klasie Omega okazały się być szczęśliwe dla zawodników z Gdańska                i Krakowa. Na Jeziorze Dąbie ścigało się 19 załóg, 12 w grupie Standard i 7 w grupie Sport. Frekwencja była niższa niż w ubiegłym roku, ale do Szczecina przyjechali zdecydowanie najlepsi żeglarze z całej Polski. Niektórzy z nich, aby przyjechać na regaty Omega Floating Garden musieli pokonać, prawie 800km. Wszyscy, chwaląc klimat miasta i organizację imprezy zapowiedzieli swój powrót za rok.

 

Podczas dwóch dni regat rozegrano 7 z 9 planowanych wyścigów. W sobotę przy lekkim słońcu wiał dobry dla żeglarzy, choć zmienny wiatr. W niedzielę proporcje się zmieniły. Temperatura znacznie wzrosła, a jezioro wyglądało jak tafla lustra. Z powodu braku wiatru start został przesunięty o ponad godzinę, by po rozegraniu zaledwie jednego wyścigu przerwać zawody.

Były to niezwykłe regaty nie tylko ze względu na to, że są ostatnimi w sezonie w tej klasie. Na wodzie niestety nie obyło się bez kolizji i protestów. Sędziowie długo debatowali z zawodnikami, ale na szczęście sportowy duch współzawodnictwa i fair play nie opuścił żeglarzy. Różnica wieku pomiędzy najstarszym, a najmłodszym zawodnikiem wyniosła, aż 40 lat, więc te regaty były spotkaniem doświadczenia z żeglarskim debiutem.

 

Oficjalne wyniki klasa Omega Standard

 

L.p.

Nr na żaglu

Sternik

Załoga

Klub

Kraj

Nr

Nazwisko

Imię

1

POL

7

PACANOWSKI

MARCIN

PACANOWSKI ARTUR, OSOSIŃSKI MICHAŁ

AZS UNIWERSYTET EKON. KRAKÓW

2

POL

502

ŁUKOWSKI

WOJCIECH

DŁUGASZEWSKI ZBIGNIEW, JAWORSKI DANIEL

LKŻ SŁAWA

3

POL

174

WITKOWSKI

PRZEMYSŁAW

RZEPKA MARIUSZ, SELMOSER HUBERT

LIRA SAILING TEAM

 

Oficjalne wyniki klasa Omega Sport

L.p.

Nr na żaglu

Sternik

Załoga

Klub

Kraj

Nr

Nazwisko

Imię

1

POL

177

SADOWSKI

TYMON

JACEK ZALEWSKI; KACPER OLSZEWSKI

AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA

2

POL

104

KORDEK

JANUSZ

MIADZIOŁKO CEZARY, RULIŃSKI CEZARY

LKŻ SŁAWA

3

POL

35

NADOLNY

JERZY

WOŁOSZYN MAREK, URBAŃSKI WITOLD

JK CHALKOS LUBIN

 

 

Całościowe wyniki dostępne są na stronie www.centrumżeglarskie.pl

 

Dzięki wsparciu sponsorów wszyscy otrzymali upominki, a zwycięzcy puchary i nagrody. Regaty Omega Floating Garden organizowane były przez Centrum Żeglarskie już trzeci raz. Rozgrywane były w dniach 8-9 września.

 

Patronami regat byli Prezydent Miasta Szczecin, Związek Gmin i Miast Morskich, Telewizja Szczecin, Radio Szczecin i Portal Żeglarski. Sponsorami Finału Pucharu Polski w klasie Omega zostały firmy Tech Media, Skaut Jacht, Generali, Sail Piotr Przybylski, Składy Węgla, a także ZWiK Szczecin.

Komentarze