Zagadka dla kandydatów na morskich debiutantów

0
538
Za zgodą Jerzego Kulińskiego
Wielu z Czytelników SSI – uprawiających dotąd wyłącznie żeglugę jeziorową w przysyłanych mailach zapewnia, że już, już – w nadchodzącym sezonie napewno samodzielnie wyruszą „na podbój naszego kochanego morza”.
No więc stały (ostatnio coraz częściej pojawiający się) współpracownik SSI – Sławomir Brzezowski przygotował dla nich pierwszy sprawdzian (przynajmniej teoretycznego) przygotowania.
Rzecz dotyczy uroczej skalistej wysepki (w dwóch kawałkach) Utklippan – leżącej przy południowym wybrzeżu Szwecji.
Zapraszam do zabawy przygotowanej przez Autora zagadki.
.
.
.
 
obraz nr 1

Oto co dziś widzi webcamera za dnia
. 
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
________________________________________________________________________________
 
Czołem Kapitanie,
Mam pomysl na fajną zagadkę. Nie wiem czy śledzisz na bieżąco, wobec tego przyjmij do wiadomosci, że webkamera na Utklippan znowu dziala.
A teraz zagadka:
Na nocnych obrazach ze skierowanej na polnoc webkamery, umieszczonej na latarni Utklippan, w obrazach odswieżających się tam co kilka minut :
http://www.webbkameror.se/webbkameror/utklippan/webkamera_utklippan_1280.php można oprocz jednolitej czerni w wiekszości przypadkow zobaczyc zielona kropkę (po prawej u gory).
obraz nr 2

Oto co widzi webcamera w nocy
.
Pytanie jest takie: co to jest i dlaczego nawet w przy dobrej pogodzie czasami kropki nie ma (chociaż cześciej jest)?
Odpowiedzi należy przysyłać do Gospodarza w terminie do 05.02.2014. Nagroda ufundowana oczywiście przez Gospodarza w postaci locyjki „PORTY POŁUDNIOWEJ SZWECJI” zostanie wylosowana przez Aleksandra Kulińskiego – wnuczka Don Jorge’go.
Ściskam,
Slawek

Komentarze