Z licencją czy bez dalej będziemy się ścigać o Mistrzostwo!

0
716

 

Prawdopodobnie dotarła do Was już wiadomość o cofniętej nam licencji PZŻ na Długodystansowe Morskie Mistrzostwa Polski i należy Wam się wyjaśnienie z naszej strony. 

Legalną licencję PZŻ uzyskaliśmy 23 czerwca, z dniem wystawienia 22 czerwca, i wszystkimi stosownymi dla tej instytucji pieczątkami i podpisami.  O decyzji cofnięcia licencji PZŻ dowiedzieliśmy się wczoraj i odpowiednie działania w tej sprawie z naszej strony zostały podjęte i są w trakcie realizacji. Decyzja o cofnięciu licencji została wydana bez wskazania podstawy prawnej, dlatego też nie ma żadnych przesłanek do uznawania jej jako prawomocnej.

Pomysł mistrzostw narodził się zgodnie z naszą nadrzędną ideą wspólnego budowania pozytywnego oblicza polskiego żeglarstwa i doskonale wpisywał się w charakter regat – to w końcu największe wyzwanie załogowe na całym Bałtyku. Niestety, nie wszystkim takie pozytywne oblicze pasuje, a najbardziej boli to, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić po prostu wspaniałą imprezę dla żeglarzy. 

Aktualnie prowadzone działania PZŻ i PoZŻ utwierdzają nas w przekonaniu o bezsensie angażowania związków żeglarskich w sprawy żeglarskie – ponieważ zamiast spełniać swą rolę organu pomocniczego dla organizatorów, zgodnie z ideami rozwoju i promocji żeglarstwa, związki wdają się w bezzasadną walkę z organizatorami, których postrzegają jako konkurentów zamiast sprzymierzeńców we wspólnym celu. Podobnie z zawistnymi konkurencyjnymi organizatorami, którzy nie starają się dostrzec jak wiele moglibyśmy wspólnie zdziałać dla żeglarstwa w Polsce, zamiast urządzać dziennikarskie prowokacje mające na celu zniechęcenie do naszych imprez.

Dla nas najważniejsi jesteście Wy: zawodnicy i sympatycy i dla Was będziemy tę imprezę rozwijać jako Długodystansowe Morskie Mistrzostwa Polski czy się to komuś podoba czy nie. Bo nasze regaty są dla Was a nie dla pazernych na zysk ludzi, którzy zupełnie Was nie wzięli pod uwagę. A kto nie szanuje pełnomorskich regatowców nie jest dla nas wart nawet odpowiedzi na swoje kiepsko zredagowane komentarze. Dalsze informacje wkrótce, zapisy wczoraj się skończyły i przed nami już niedługo wspaniała V edycja. 

Bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteśmy razem i obiecujemy, że nie zawiedziemy! 

Razem budujemy POZYTYWNE oblicze polskiego żeglarstwa!!

SailBook.pl i OceanTEAM

Komentarze