Z Etapowych Regat Turystycznych…

0
543

24.07

Środa była dniem przerwy dla uczestników 49. Etapowych Regat Turystycznych. Żeglarze sprawnie przeszli z Kamienia Pomorskiego do Wolina, gdzie zagrał dla nich zespół EKT Gdynia.

U podnóży piętnastowiecznej kolegiaty Św. Mikołaja Biskupa, załogi serdecznie przywitał Ryszard Mróz, zastępca burmistrza Wolina. Gospodarze imprezy w legendarnej stolicy Wikingów przygotowali dla uczestników Regat smaczny poczęstunek, konkurs dla żeglarzy i wreszcie bardzo udany koncert zespołu EKT Gdynia.

Widok kilkudziesięciu jachtów przy nabrzeżu na rzece Dziwna, zrobił wielkie wrażenie nie tylko na mieszkańcach, ale również na turystach, którzy pojawili się w Wolinie i chętnie fotografowali się w na tle pięknych łodzi.

foto/text: marinas.pl

25.07

49. ERT: bez wiatru ani rusz

Wyścig z Wolina do Nowego Warpna podczas 49. Etapowych Regat Turystycznych został przerwany. Niestety wyjątkowo słaby wiatr, a wręcz jego brak pokrzyżował plany żeglarzy, którzy do Nowego Warpna dopłynęli „na silnikach”.

Żeglarze mimo niesprzyjającej prognozy pogody pełni nadziei wypłynęli w kierunku Zalewu Szczecińskiego na start do IV etapu Regat. Mijając Wzgórze Wisielców zameldowali się przy pławie nr 4 gdzie ustawiony został start. Wiatr wschodni o sile maksymalnie do 2 w skali Beauforta nadal nie rokował jednak pomyślnego rozegrania etapu. Start o godzinie 11:00.

Godzina 13:00 – na środku zalewu wiatr wielokrotnie zmieniał swój kierunek, by w końcu całkowicie opaść z sił przez co wszystkie jednostki startujące w wyścigu wręcz stanęły. Niecałą godzinę później sędzia główny Kacper Gryglewski po ponownym przeanalizowaniu prognozy pogody, został zmuszony do podjęcia decyzji o przerwaniu wyścigu.

Przy Alei Żeglarzy w Nowym Warpnie tym razem zabrakło pucharów, ale nie tradycyjnego ciepłego przyjęcia uczestników Regat. O godzinie 18:00 odbył się tutaj koncert „Starego Szmuglera”.

Komentarze