YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN ROZPOCZĄŁ SEZON ŻEGLARSKI 2016

0
276

 

W sobotę 14 maja br. Komandor Marcin Raubo serdecznie przywitał przybyłych na uroczystość inauguracji sezonu nawigacyjnego 2016 członków YACHT KLUBU POLSKI SZCZECIN jak również ich rodziny, młodzież i wszystkich sympatyków żeglarstwa, którzy o godzinie 11:00 zgromadzili się na przystani Marina Club.

 

Hymn Polski, podniesienie bandery YKP  i słowa Komandora –  „SEZON ŻEGLARSKI 2016 UWAŻAM ZA OTWARTY ! „.  

 

Następnie Komandor poinformował o planach regatowych naszego Klubu na sezon żeglarski 2016:

  • W dniach 23-31 lipiec br. będziemy organizatorem 52 Etapowych Regat Turystycznych w oparciu o umowę z ZOZŻ.
  • W dniach 10 –  11 września br. zostanie zrealizowana druga edycja projektu Klubu – Regaty YKP SZCZECIN CUP. Projekt ten łączy dotychczasowe Regaty o Puchar YKP SZCZCIN (dwadzieścia edycji), Regaty Oldtimerów Epifanes Trophy (dwanaście edycji) i Kryterium Cartera ( cztery edycje). Trasa tych dwudniowych regat:  Szczecin – Lubczyna – Szczecin.

 

Na zakończenie Komandor wyraził nadzieję, że rozpoczynający się nowy sezon nawigacyjny będzie jeszcze lepszy od ubiegłorocznego – „Wypłyniemy w ciekawe rejsy, wystartujemy w prestiżowych regatach”. Wszystkim Członkom Klubu życzył pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.

 

Uroczystość  zakończyła się towarzyskim spotkaniem przy kawie i ciastkach podczas którego kapitan Radek Kowalczyk opowiedział o swoim udziale w regatach MINITRANSAT 2015. Udział w regatach został przerwany na skutek kolizji i utraty jachtu.

 

 

kpt. Janusz Charkiewicz

Komentarze