XIV Regaty Unity Line w Dziwnowie

0
528

W dniu 6 sierpnia Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, Autor i Organizator Regat Unity Line Piotr Stelmarczyk oraz Sędzia Główny Izabella Kidacka otworzyli XIV Regaty Unity Line. Ta impreza, zapoczątkowana w roku 2001, z czasem stała się jedną z największych pod względem frekwencji na polskim wybrzeżu. W tegorocznej edycji wystartują 54 jachty z Polski i Niemiec ze 184 żeglarzami.

Popłynie  wielu znanych żeglarzy,  w grupie żeglarzy samotnych: Żeglarz Roku 2013 Szymon Kuczyński na „Atlantic Puffin”,  Maciej Ziemba na „Janeczce 2”, Wolfgang Oelschlagel na „Oma”, Ralf Pritzkow na „Seba”, w grupach jachtów załogowych: „Tomahawk” z kpt. Patrykiem Zbroją , „Ella Pie” z kpt. Detlefem Krause „Sharki” z kpt. Cezarym Wolskim, „Trochus” z kpt. Lesławem Łobodźcem, „Kantapper” z kpt. Waldemarem Skuzą, „Eljacht” z kpt. Jerzym Jankowskim, „Master 3 z kpt. Bogdanem Wrześniem, „Bryza Sport” z kpt. Grzegorzem Dobiesem, „ Bryza 33” z kpt. Tomaszem Piaseckim, „”Sturmvogel II” z kpt. Holgerem Freude; „Low Budget” z kpt. Zdzisławem Kosem, „Aphrodite” z kpt. Norbertem Stoeckerem, „Wisła” z kpt. Adamem Lisieckim,  „Orson” z kpt. Andrzejem Sokołowskim, „Asso” z kpt. Markiem Lewensteinem.

W czwartek, 7 sierpnia zaplanowano 2 wyścigi krótkie, w piątek wyścig długi, a w sobotę jeden krótki wyścig i zakończenie o godz. 18.00 w Marinie Dziwnów. 

Miasto Dziwnów po wybudowaniu nowej Mariny stało się prężnym ośrodkiem żeglarskim. W tym roku odbył się cykl mistrzostw w klasie Laser, regaty Mantra Cup oraz  Regaty Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup. Jest to jeden z najbardziej aktywnych ośrodków żeglarskich na polskim wybrzeżu. Żeglarze chętnie korzystają z przyjaznego im Dziwnowa, mającego znakomite położenie i coraz lepszą infrastrukturę do sportów wodnych.

W trakcie regat odbędzie się Plener Fotograficzny, organizowany prze Jacka Boneckiego, fotografa wielu znanych imprez, w tym Rajdu Dakar.

Piotr Stelmarczyk, Dziwnów, 6.08.2014. 

Komentarze