XIII Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza 2012

0
385

Kolejne zgłoszenia do XIII edycji Regat Poloneza: mamy już 21 śmiałków do zmierzenia się z historyczną trasą i Bałtykiem.
Jako ostatni zgłosił się na jachcie s/y Blekot, znakomity żeglarz – Krzysztof Kołakowski. Brał on udział między innymi na swoim jachcie Vacu Line w 2008 w cyklu regat Mini 6,5. Niestety w trakcie dojazdu na kolejne regaty, na jego samochód z przyczepą i jachtem najechała ciężarówka. Jacht został kompletnie zniszczony, co uniemożliwiło udział w finałowym wyścigu przez Atlantyk. Krzysztof startował w roku 2011 jako partner Radosława Kowalczyka na jachcie Calbud w dwuosobowych regatach kwalifikacyjnych klasy 6,50.

Zgłosili się również: Mieczysław Ircha – doświadczony i znany kapitan szczeciński – wychowawca młodzieży, pracownik Centrum Żeglarskiego Szczecin, szef szkolenia w ZOZŻ. Startować będzie po raz kolejny na jachcie Zryw – Typ Taurus. Przypomnę że drugi Taurus Andrzeja Wojciechowskiego Karfi również jest zgłoszony do regat i obchodzi w roku bieżącym 40 lecie. Na jachtach typu Taurus wyruszyli w pierwszym wyścigu – pionierzy Regat Poloneza – Kuba Jaworski i Jerzy Siudy.

Jeśli chodzi o nowych uczestników zgłosili się również: Szymon Gorski i Bogusław Grzywniak na nowym jachcie Nautiner 30 NH FUN 30

Pełna lista zgłoszonych:
http://www.portalzeglarski.com/Regaty_poloneza_lista_startujacych.html

Zapraszamy kolejnych uczestników do przesyłania zgłoszeń, rozpoczęcie regat 13 sierpnia w Świnoujściu.
Zapraszamy również sponsorów do współtworzenia tej historycznej wyjątkowej imprezy żeglarskiej w Polsce.
Szczegóły, oraz dokumenty do pobrania: www.regaty-poloneza.pl lub www.polonezcup.com

Komentarze