X Mistrzostwa Świata Juniorów w Windsufingu

0
546
Podczas tegorocznej edycji mistrzostw, która rozpoczęła się 18 i potrwa do 25 października w Clearwater na Florydzie, swojego tytułu po raz ostatni będzie bronić włoska mistrzyni Marta Maggetti. W ubiegłym roku Maggetti znalazła się na pierwszym miejscu w tabeli RS:X. Jej sukces dzieli inny włoski zawodnik, Mattia Camboni, który zdobył złoty medal w klasyfikacji chłopców.

Zawodnicy będą reprezentować Włochy w tym Pucharze Świata. Marta, zanim wyruszyła w drogę do Ameryki, stanęła na podium w Soczi, wyprzedzając rosyjską zawodniczkę Stefaniyę Elfutinę podczas International Youth Cup. Tym razem zawodniczka jest także pewna siebie i liczy, że uda jej się obronić tytuł z 2013 roku:

„Trzymajcie kciuki. Trenowałam dużo, a wyjazd do Soczi bardzo mi pomógł w przygotowaniach.” – mówi Marta.

Ten rok był bardzo udany dla Maggetti – stanęła na podium, na trzecim miejscu, podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata ISAF w Portugalii, zdobyła tytuł podczas zawodów w Neapolu i zajęła całkiem dobre miejsce na Mistrzostwach Świata  Klas Olimpijskich ISAF w Hiszpanii.

Do udziału w tegorocznej edycji Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Windsurfingu zarejestrowało się ponad 85 kandydatów, reprezentujących 20 krajów z 4 kontynentów. Swoich reprezentantów zgłosiły takie kraje, jak: Aruba, Białoruś, Brazylia, Kanada, Kuba, Estonia, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Grecja, Hong Kong, Izrael, Włochy, Łotwa, Meksyk, Norwegia, Holandia, Peru, Polska i Stany Zjednoczone.