Wystartował Puchar YKP Gdynia ENERGA Sailing Cup!

0
364

Wczoraj (tj. 14.06), na wodach Zatoki Gdańskiej, rozpoczęły się czwarte regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W zawodach biorą udział zawodnicy klasy Optimist grupy „A”. Regaty o Puchar YKP Gdynia zakończą się w niedzielę.

 Zawody na redzie Mariny Gdynia rozpoczęły się o godz. 10. Młodzi żeglarze stanęli do walki o miejsca na podium. To kolejne sportowe wyzwanie, dzięki któremu będą mogli zdobywać punkty w klasyfikacji generalnej cyklu Energa Sailing Cup. Zawody potrwają trzy dni. Zakończenie regat zaplanowano na godzinę 16 w niedzielę.

Poza emocjami żeglarskimi zaplanowany został dla uczestników turniej piłki plażowej rozgrywany na plaży miejskiej.

Gdyńskie regaty to czwarte zawody z cyklu Energa Sailing Cup. Wcześniej odbyła się już rywalizacja w Giżycku, Kamieniu Pomorskim oraz Krakowie (z powodu braku wiatru w Krakowie nie przeprowadzono jednak żadnego wyścigu). Zawodnicy, którzy biorą udział w regatach gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie, pod koniec sierpnia (24-25.08).

Nagrodą dla zwycięzców będzie dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programy stypendialnego ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Żeglarze codziennie będą wypływali z Mariny Gdynia o godz. 10 i wracali około godz. 16. Trasy regat ustawione w pobliżu Bulwaru Nadmorskiego doskonale pozwalają obserwować zmagania młodych żeglarzy na wodzie, co zapewne będzie nie lada atrakcją dla mieszkańców Gdyni i turystów odwiedzających nasze miasto.

Organizatorem regat jest Yacht Klub Polski Gdynia przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego i Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Regaty dofinansowane są środków gminy Gdynia. Partnerem regat jest Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Zapraszamy do kibicowania!

Wyniki na stronie: www.ykp.gdynia.pl

Źródło: http://www.pozz.org.pl

Komentarze