Wyniki Regat o Puchar Sztynortu 2011

0
622

28 lipca 2011 na wodach mazurskich jezior: Dobskie, Łabab i Kisajno odbyła się 3 edycja Regat o Puchar Sztynortu. W wyścigu wystartowało w sumie 28 załóg, a ukończyły go 23, z jachtem Maxus 28, Babooshka na czele.

Regaty zostały rozegrane w 1 zbiorczej grupie dla jednokadłubowych, kabinowych jachtów turystycznych, a cały wyścig profesjonalnie poprowadził sędzia główny „John” Jan Kurowicki. Podczas wyścigu wiatr wiał w miarę przyzwoicie (i na szczęście nie padało). W efekcie udało się zrealizować całą długodystansową trasę: start przy Wyspie Ilma pod Sztynortem – okrążenie Wyspy Kormoranów na j. Dobskim – okrążenie bojki za Dębową Górką na j. Kisajno – i powrót na metę przy Wyspie Ilma.

Ostatecznie zwyciężyła załoga Jacka Daszkiewicza płynąca jachtem Maxus 28 Babooshka z czasem 4 godziny 13 minut. Drugie miejsce zajęła załoga Jacka Paluszkiewicza na jachcie Nieuchwytny Cel, a trzecie załoga Mariana Bełbota na jachcie Bingo 930. Czwarte miejsce, tuż poza podium zajął ubiegłoroczny zwycięzca regat – Wojciech Chodkowski z załogą na jachcie Misja Pol.

W porcie, już po wyścigu, odbyło się wręczenie statuetek i medali zwycięskim załogom. Organizatorzy imprezy: firmy Datacom System, Lenovo i Tiga Yacht przygotowały dla wszystkich uczestników regat wspólną kolację połączoną z ogniskiem i otwartym barem z piwem. Wieczór zakończył koncert szantowy grupy EKT Gdynia (25-lecie zespołu!) i pokaz fajerwerków dla wszystkich gości portu Sztynort.