Wyniki Regat o Puchar Sztynortu 2011

0
668

28 lipca 2011 na wodach mazurskich jezior: Dobskie, Łabab i Kisajno odbyła się 3 edycja Regat o Puchar Sztynortu. W wyścigu wystartowało w sumie 28 załóg, a ukończyły go 23, z jachtem Maxus 28, Babooshka na czele.

Regaty zostały rozegrane w 1 zbiorczej grupie dla jednokadłubowych, kabinowych jachtów turystycznych, a cały wyścig profesjonalnie poprowadził sędzia główny „John” Jan Kurowicki. Podczas wyścigu wiatr wiał w miarę przyzwoicie (i na szczęście nie padało). W efekcie udało się zrealizować całą długodystansową trasę: start przy Wyspie Ilma pod Sztynortem – okrążenie Wyspy Kormoranów na j. Dobskim – okrążenie bojki za Dębową Górką na j. Kisajno – i powrót na metę przy Wyspie Ilma.

Ostatecznie zwyciężyła załoga Jacka Daszkiewicza płynąca jachtem Maxus 28 Babooshka z czasem 4 godziny 13 minut. Drugie miejsce zajęła załoga Jacka Paluszkiewicza na jachcie Nieuchwytny Cel, a trzecie załoga Mariana Bełbota na jachcie Bingo 930. Czwarte miejsce, tuż poza podium zajął ubiegłoroczny zwycięzca regat – Wojciech Chodkowski z załogą na jachcie Misja Pol.

W porcie, już po wyścigu, odbyło się wręczenie statuetek i medali zwycięskim załogom. Organizatorzy imprezy: firmy Datacom System, Lenovo i Tiga Yacht przygotowały dla wszystkich uczestników regat wspólną kolację połączoną z ogniskiem i otwartym barem z piwem. Wieczór zakończył koncert szantowy grupy EKT Gdynia (25-lecie zespołu!) i pokaz fajerwerków dla wszystkich gości portu Sztynort.

Więcej informacji i pełna lista wyników regat są na stronie: TUTAJ

Szczegółowych informacji udzieli:
Ewa Orleańska
Specjalista ds. marketingu
Datacom System S.A.
ul. Taborowa 10, 02-699 Warszawa
tel. (22) 35 52 121
faks: (22) 35 52 101
tel. kom. 607 600 537
e-mail: ewa.orleanska@datacom.pl
www.datacom.pl

Datacom System S.A. – informacja o firmie:
Datacom System S.A. jest renomowanym dostawcą zaawansowanych rozwiązań informatycznych dla firm i instytucji. Firma istnieje na rynku od 20 lat. Jej działalność obejmuje m.in. integrację systemów informatycznych, kompleksowe wdrożenia, autoryzowaną sprzedaż sprzętu i oprogramowania oraz outsourcing usług informatycznych. Klientami Datacom są zarówno przedsiębiorstwa, jak i instytucje sektora publicznego (ministerstwa i urzędy centralne), a także ambasady i zagraniczne organizacje rządowe.

Komentarze