Wydrukuj sobie Stępnicę

0
995

Za zgodą Jerzego Kulińskiego

Stepnica robi karierę. Od półrocza ma status miasta, ma wizję, inwestuje we wszystkie trzy swoje przystanie: Basen Przeładunkowy, Basen Rybacko-Jachtowy oraz jachtowy Kanał Młyński. Byłem, ogladałem, mierzyłem, szkicowałem, fotografowałem i rozmawiałem z ludźmi – żeglarzami i władzą. Wysłuchałem żali, bo w dzisiejszej Polsce wypada narzekać na wszystko. Ale ja mam swoje lata i też wiem swoje.
obraz nr 1

Zrobiłem dla „ŻAGLI” kompleksowy artykuł o wszystkich basenach Stepnicy. Jest już w Redakcji.
Teraz tylko o Kanale Młyńskim. Przystań żeglarska w Kanale Młyńskim została gruntownie zrewitalizowana w 2011 r. ze środków własnych gminy i dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Oba brzegi kanału to nabrzeża na ściance szczelnej o łącznej długości 1560 m, wyposażone w urządzenia cumownicze i inne udogodnienia. Pogłębiono sam kanał oraz wejście do kanału do głębokości 2,5 m. Przystań jest zatopiona w zieleni urokliwego kanału w którym może jednorazowo cumować nawet 250 jachtów.

Na miejscu pomogli mi Marlena Smolarek, Marek i Justa Wąsikowie.
Dziś tylko podsuwam Wam to jako przynętę, abyście tego kompleksowego artykułu w „ZAGLACH” nie przeoczyli (tzn. nie zapomnieli kupic naszego zasłużonego miesięcznika).
Ale to nie koniec – niebawem zacznę publikować w SSI kolejne przynęty: Wapnicę, Dziwnów, Kamień Pomorski i tak dalej.
Przez pół roku będziecie mieli mnie na głowie. A więc już włączcie – najlepiej kolorową drukarkę.
obraz nr 3

Stepnica jest portem macierzystym oryginalnego oldtimerka „Donald”.
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge

www.kulinski.navsim.pl

Komentarze