WSZYSCY NAJWAŻNIEJSI POLINEZEJCZYCY

0
380

Już wielokrotnie w SSI była mowa o tym, że żeglarstwo nie jedną ma twarz. Na jednym biegunie jachty recepcyjne z ogromnymi kokpitami, które niesłychanie rzadko i tylko na godzinkę oddają cumy – na drugim krańcu egzotyczne jednostki, których dzielne załogi ani na chwilkę nie zdejmują kamizelek. 
Dziś kilka słów o tych drugich. 
Tradycyjnie zgłasza się Krzysztof Tuz.  
Pozdrawiam wszystkich Oryginałów ! 

Żyjcie wiecznie !
Don Jorge (jeszcze  w podróży)
—————————–
Drogi Jurku,
Podsyłam zaproszenie i krótką informację na temat 4 już zlotu łodzi polinezyjskich proa nad jeziorem Jamno.
Zlot odbędzie się ponownie na przystani Jacht Klubu Politechniki Koszalińskiej w dniach 6-7/07/2013
Jeśli zjawią się wszyscy, którzy się zapowiadają na wodzie może spotkać się nawet kilkanaście jednostek. Nie zabraknie słynnych już Mata Pjoa – Mateusza i JanuszaOstrowskich, będzie Krzysiu Mnich z napędzanym paralotnią Nietoperzem, od soboty po wodach jeziora Jamno pływać będzie na swoim Proa Jacek Sterna
Na miejscu będą nasze łodzie Wiki Wiki i Maramara pływające pod banderą Biura Podróży Masz Wakacje, a ze Szczecina drogą morską zamierza dotrzeć Andrzej Nowacki na Tavau, rejsem chcący zwrócić uwagę na swoją nową szkołę żeglarstwa Wiatr. Swoją obecność zadeklarował również Marcin Stiburski na nieco awangardowym Proa o wdzięcznej nazwie Yabadabadooo
 
W piątek zamierza dołączyć do nas Grzesiu Korczyński z nowym nabytkiem Proa  P5 projektu Karshulina. Mamy również nadzieję, że uda się dojechać również Staszkowi Skoremu z Maderką, Wojtkowi Justowi z będącym hitem ubiegłego zlotu  olbrzymim Bozonem czy Reto Brehmowi (jeśli tak się to odmienia 🙂  z Lili’Uokalani wprost z Bawarii.
obraz nr 1

Program zlotu jest niezwykle prosty. Do soboty mamy nadzieje otaklować wszystkie łodzie i oddać się przyjemności żeglowania. Będzie czas na wymianę doświadczeń, załóg i wieczorne opowieści przy ognisku lub grilliku.
 
W niedzielę w zależności od pogody  i stopnia przekopania kanału spróbujemy wyjść na morze  by tam cieszyć nas i publiczność widokiem żagli pływających wzdłuż wybrzeża. Jeśli jednak pogoda lub prace na kanale nie pozwolą zrealizować tego punktu, po krótkiej paradzie pod żaglami opłyniemy turystycznie jezioro Jamno.
 
Wszystkich zainteresowanych zlotem i łodziami proa zapraszam na www.proa.maszwakacje.pl i na sam zlot
Aloha i do zobaczenia na wodzie
Krzysztof Tuz
 

Komentarze