Wojewódzkie Ćwiczenia Ratownictwa Wodnego „Trzebież 2011”

0
493

Czwarty scenariusz odbędzie się w porcie w Trzebieży około godziny 1230 z udziałem MSPiR, PSP i WOPR – ten scenariusz jest bardziej pokazem niż ćwiczeniem i traktujemy go jako rozpoczęcie naszego festynu.

Spodziewamy sie goscić jednostki: UMS, SG Szczecin, SG Świnoujście, PSP Goleniów i Police, WOPR Szczecin i Police, DGzRS Uckermunde, Policji. MSPiR będzie reprezentował SAR-1500, nowy SAR-3000 oraz łódź hybrydowa R-20.

Przewidujemy zwiedzanie jednostek, krótkie pokazy sprzętu ratowniczego i ratunkowego, pokazy i szkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej.

Festyn ma na celu prezentację naszych możliwości oraz procedur działania, szczególnie zależy nam na obecności żeglarzy i miłosników sportów motorowodnych, dla których mamy przygotowane drobne gadżety z nadrukowanymi nummerami kontaktowymi SAR (pokrowce wodoszczelne na komórki, itp). Prezes firmy SMART, pan Uherek obiecał postawienie namiotu wystawowego ze sprzętem ratunkowym, i nie tylko, oferowanym przez jego firmę.

Oprócz jednostek pływających, Plicja jak i PSP, zaprezentują środki lądowe, którymi dysponują. Dodatkowo obiecano nam alkogogle i symulator zdrerzeń.

Cały festyn odbędzie się w porcie morskim w Trzebieży (Port Urzędu Morskiego). Na miejscu będzie również punkt gastronomiczny.

Prezentacje poszczególnych służb powinny zakończyć się około godziny 1700 -1730. Około godziny 1800 przewidujemy rozpoczęcie koncertu „Ryczących Dwudziestek”.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Bartczak
Kapitan Statku Ratowniczego SAR w Trzebieży

Komentarze