Wodowanie Generała Zaruskiego

0
390

W dniu 5 grudnia 2011 w Gdańskiej Stoczni Remontowej S.A. odbyła się uroczystość wodowania STS Generała Zaruskiego. Punktualnie o godzinie 13:00 zebrani goście zostali przywitani przez Krzysztofa Dębskiego – kierownika projektu „Gdańsk ratuje Żaglowiec”, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, oraz przedstawicieli władz Gdańska oraz projektu MAST.

Porywisty zimny wiatr i zacinający deszcz nie nastrajał do długich wystąpień. Na szczęści pogoda dała chwilę wytchnienia, i kiedy zawieszony na pasach kadłub żaglowca, błyszczący antyfulingiem, przy akompaniamencie orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej i wyciu syren został powoli opuszczony do wody, wyjrzało słońce. W międzyczasie na wodzie, oprócz pełniącego rolę głównie ozdobną Strażaka 6, pojawiły się trzy jednostki Polskiego Klubu Morskiego, w tym s/y Korsarz – starszy brat Generała. Żeglarze z PKMu nie podtrzymali 90 lat korsarskiej tradycji i zwodowany Zaruski pozostał przy kei Stoczni Remontowej.

Teraz wszystkim fanom STS Generała Zaruskiego pozostaje czekać na zakończenie prac i mieć nadzieję, że podczas chrzcin pogoda będzie bardziej sprzyjająca.

Redakcja
SailBook.pl

Komentarze