WŁADYSŁAWOWO NA CENZUROWANYM

0
492

Władysławowo, zwłaszcza dla małych jachtów wyruszających na drugi brzeg jest portem „strategicznym”. Tu sie słucha i studiuje prognozy pogody, tu sie czają owe jachciki przed „wielkim skokiem”. Czyli jest to port ważny. A jeżeli ważny, to musimy się mu przyglądać bacznie. Skargi z „ery nowożytnej” na działanie komercyjnej przystani jachtowej we Władysławowie powtarzają się często i od dawna. Ot tak dla przykładu news http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=1773&page=0 z dnia 18 lipca 2011 (1193 czytań), w którym sympatyczny, stateczny pan w sile wieku –  Sławomir Egiert pytał czy to on jest dla tabakiery, czy jakoś inaczej ?

8 maja tego roku SAJ poprosił gospodarzy portu, czyli Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnoscią „SZKUNER” o odpowiedzi na  kilka zwykłych pytań. Wyjaśnienia „SZKUNERA” określiłbym jako „wymijające”. Sami przeczytajcie:

obraz nr 1

SAJowi nie pozostało nic jak pokwitować odbiór pisma, podziękować i … skrzywić się. 

Tak więc już wszystko  wiecie i rozumiecie dlaczego nadal nie mam serca do polskich portów.

obraz nr 2

Szanowna  Pani  Lucyna Boike-Chmielińska

Prezes Zarządu

„SZKUNER” Sp. z o. o.

ul. Portowa 22

84-120 Władysławowo

 

 

Dot.: Ldz. 92/2013/NE

 

Szanowna Pani Prezes!

 

Stowarzyszenie Armatorów Jachtowych w Gdańsku pragnie podziękować za odpowiedź na pismo z 8 maja br. Z żalem przyjmujemy informację o braku planów rozbudowy przystani jachtowej.

Dziękujemy za zamiar otwarcia sanitariatów w budynku zaplecza socjalnego dla rybaków, pragniemy wyrazić nadzieję, iż organizacja poboru opłat będzie możliwie najmniej uciążliwa. Podczas najbliższej wizyty w porcie jachtu jednego z naszych członków, jeszcze w czerwcu, zapoznamy się z aktualnymi realiami.

Za niesatysfakcjonującą musimy uznać informację o niemożliwości znalezienia podmiotu, który prowadziłby dystrybucję paliwa. Zdajemy sobie sprawę z działania wolnego rynku, odnosimy jednak wrażenie, iż władze portowe mogłyby spróbować wywrzeć w ramach dobrej współpracy wpływ np. na decyzje właściciela barki bunkrowej, korzystającego ze znacznego odcinka nabrzeża, być może używając zachęt ekonomicznych.

 

Z poważaniem

( – )  j. k. ż. w. Andrzej Remiszewski

Prezes SA
————————-
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
 
 

Komentarze