Wieści z Cabo Verde

0
809

Szukając alternatywy dla warunków panujących o tej porze w Europie, postanowiłem wybrać się na Cabo Verde, a konkretnie na popularną wśród surferów wyspę Sal. Założenie jest takie, aby w ciągu 3 tygodniowego pobytu tutaj popływać kitewave, nauczyć się pływać na hydroskrzydle oraz przetestować latawce RRD Vision na 2013r. 
Za kilka dni ma przylecieć ekipa RRD R&D na czele z głównym projektantem latawców, trzeba więc będzie jeszcze trochę „popracować”, testując nowe zabawki rejsowe na 2013r czyli Addiction MKIV ;-).

Od 5 dni wieje codziennie tak samo, czyli 17-23 węzłów z NE, temperatura powietrza około 25°C a wody taka, że komfortowo można pływać w krótkiej piance, aczkolwiek zdarzają się również tacy, którzy pływają bez. Pierwsze 2 dni spędziłem na najbardziej popularnym tutaj spocie „kitebeach”(biorąc pod uwagę ilość kajtów) bawiąc się na raczej niewielkich falkach (do 2.5m). Natomiast przez ostatnie dni pochłonięty jestem nauką pływania na hydroskrzydle pod czujnym okiem Tadeusza Niesiobędzkiego, który jest pionierem tego sportu w Polsce. Trenujemy na lokalnym spocie w Santa Maria, przy bazie „Mistral”.

W tej chwili jestem na etapie szlifowania zwrotów z wiatrem oraz walczę ze zwrotami na wiatr. Muszę przyznać, że odczucia podczas pływania są niesamowite, a i osiągi, jeżeli chodzi o prędkość oraz kąty „chodzenia” na wiatr, bardzo zbliżone (przynajmniej na sprzęcie którym dysponuje) do kajtrejsingu. Plan na kolejne dni zakłada doskonalenie pływania na hydrofoilu oraz zmierzenie się w końcu z kultowym wave spotem „Ponta Preta” z falami do 7m. To ostatnie założenie będzie wymagało ode mnie nastawienia psychicznego, znalezienia odpowiedniego „towarzystwa” oraz przykręcenia po raz pierwszy do mojej deski wave strapów oraz leasha :-. Zapewne znajdzie się jeszcze czas, aby zwiedzić wyspę…

Gdyby ktoś z Was był akurat w okolicy i chciał przetestować latawce Vision 2013 w rozmiarach 9 i 12m oraz deskę wave „maquina” 6.1, to zapraszam na plaże przy bazie Mistral w Santa Maria (raczej) codziennie w godz. 11-16 (znak rozpoznawczy biało czerwony latawiec RRD Vision 9m, jedyny taki tutaj ;-).
Kolejne wieści niebawem.

Tomek Janiak
rrd.it
abcsurf.pl

Fot. za PZŻ

Źródło: http://pskite.pl

Komentarze