Wernemunde Woche trwa!

0
380

Za naszą zachodnią granicą rozgrywane są właśnie regaty Wernemunde Woche. W czasie 8 dniowych regat rozgrywane są głównie wyścigi w klasach sportowych: Laser 4.7, Laser Standard, Laser Radial, 420, Streamline, Skippi 650, OK czy 505.

Jednak organizatorzy nie zapomnieli o morskich jednostkach – dla nich zaplanowano Wernemunde Cup.długi  – ponad 300 milowy bieg hanseboot Rund Bornholm oraz króksze wyścigi Up&Down . W dwóch pierwszych imprezach udział wzięłą już jedna polska jednostka turystyczna – jacht Buena z załogą Włodzimierzem Chmielewskim oraz Grzegorzem Dudkiem ścigająca się z przelicznikiem ORC. Jak poinformowali Trasa Round Bornholm została skrócona o połowę ze względu na zapowiadany na Bałtyku sztorm o sile 11B. Startujące jachty miały za zadanie okrążyć boję Arcona. Dzięki decyzji organizatorów wszystcy uczestnicy zdażyli do powrócić do portu przed pogorszeniem warunów pogodowych. „Po bardzo dobrym starcie i brawurowej ucieczce na spinakerze (spinaker niestety musi spotkać się z żaglomistrzem) udało się uzyskać znaczną przewagę nad konkurencją. Ostatecznie ukończyliśmy wyścig na 1 miejscu w swojej grupie.

Polskiego akcentu nie brakuje również w sportowych biegach. Na pierwszym miejscu w klasie Skippi 650 znalazła się załoga POL 9050 Marek Kloska, Grzegorz i Natalia Jaworscy. W 7 na 8 rozegranych biegach dotarli do mety jako pierwsi zwyciężając z przewagą 7 punktów. Ponadto srebro wywalczył Stanisław Klimaszewski w klasie Radial.