WALNE SAJ – JEST DOBRZE, BĘDZIE JESZCZE LEPIEJ

0
719

Za zgodą Jerzego Kulińskiego  www.kulinski.navsim.pl 

 

Jak wiecie – w sobotę 5 marca na przystani starego kultowo-historycznego prywaciarskiego jachtklubu „NEPTUN” *) w Górkach Zachodnich odbyło się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie ogólnpolskiego Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych (SAJ). Na sali nie zabrakło naszych najwybitniejszych z wybitnych żeglarzy ubiegłego roku – Jacka Guzowskiegooraz Iwony i Marka Tarczyńskich

Stowarzyszenie ma się dobrze, bo ma sukcesy. W sprawozdaniu były wszystkie szczegółowo omówione. Jest też kilka w toku spraw dobrze rokujących, ale nie należy się przechwalać przed czasem. Najstarsi żeglarze pamiętają okupacyjny plakat „Psst ! 
Dobra, fachowa, skuteczna, ofiarna i bezinteresowna praca Rady Armatorskiej została oceniona bardzo wysoko. Tak dobrze, że zarówno Prezes, jak Rada Armatorska zostali wybrani w drodze tajnego głosowania – JEDNOGŁOSNIE.
Nie macie pojęcia jak mnie to cieszy. Mam dla nich ogromne uznanie i składam gratulacje.
Oklaskami na stojąco powitany został przedstawiciel Centrum Turystyki Wodnej PTTK Paweł Czudowski, który wręczył Prezesowi SAJ – Andrzejowi Remiszewskiemu List Gratulacyjnypodpisany przez prof. Wojciech Skórę. 
Co by nie mówić – jest to jedyna polska, uznana także przez administrację państwową organizacja pilnująca interesów i reprezentująca środowisko żeglarskie. I ciągle powtarzam – NIE TYLKO ARMATORÓW, NIE TYLKO ARMATORÓW, NIE TYLKO ARMATORÓW ! 
A co do członkostwa – pamiętajcie, przekazujcie przyjaciołom – do SAJ praktycznie może przystąpić każdy żeglarz. Statut SAJ mówi o „armatorach”, „potencjalnych armatorach” oraz o „załogach jachtów armatoskich”. Nie ma też żadnych barier składkowych – nikt nie może się skarżyć na wysokość składki miesięcznej – 5 zł. Chyba, że się jest skąpcem skończonym.
Tegoroczne Walne Zgromadzenie jest elementem JUBILEUSZU XXV-lecia SAJ ! Z tej okazji wręczono zasłużonym wolontariuszom różnych szarż – piękne LISTY DZIĘKCZYNNE. Obecni na sali otrzymali różnego rodzaju souvenirki – proporczyki, naszywki na marynarki, Dzienniki Jachtowe, podkladki pod myszki komputerowe oraz nowość – tekstylne serwety śniadaniowe (format A2) z mapką podejścia do Sztokholmu.
Iwona i Marek Tarczyńscy otrzymali wielką DĘBOWĄ NAGRODĘ HONOROWĄ SAJ za ich niesamowity rejs malutkim jachtem z Gdańska na Islandię i powrót na Morze Sródziemne.
Gościem Walnego Zgromadzenia był specjalny wysłannik „ŻAGLI” Marek Zwierz, który gratulował, ściskał dłonie, bił brawa, fotografował i napisał sprawozdanie, które już możecie przeczytać tu: http://www.zagle.com.pl/wydarzenia/25-lat-saj-i-kolejne-nagrody-zeglarskie,1_17525.html
Oceniam działania i rezultaty pracy bardzo wysoko. Jestem bardzo zadowolony, że żywotne sprawy uprawiających żeglarstwo na swój rachunek, zwłaszcza na własnych jachtach są w dobrych, troskliwych rękach. Że nikt tu nie kręci swoich lodów. To organizacja czystych rąk ! Przyjmijcie moje podziękowania !
W tytule napisałem, że „jest dobrze, będzie jeszcze lepiej”. To „lepiej” tylko od Was zależy. Howgh !
Oficjalne sprawozdanie przeczytacie na www.saj.org.pl
Pamiętajcie też, że stoisko SAJ na targach „Wiatr & Woda (10-13 marca.2016) w Warszawie znajdzi8ecie w „oficynie” standu „ŻAGLI”, czyli w „epicentrum” hali wystawienniczej. Tam też przyjmowanie Deklaracji Członkoskich, informacje, slowa otuchy i zachęt. 
A teraz ilustracje, ilustacje:
/

Prezy bramie uczestników witali Jerzy Makieła, Maciej Kotas i Paweł Czudowski – WELCOME !
.
 

Uczestnicy Walnego zajmują miejsca na sali. Na pierwsym Planie Andrzej Różycki i Marcin Palacz
.
 

Paweł Czudowski wręczył Prezesowi SAJ List Gratulacyjny BTW PTTK. Asystują Iwona i Marek Tarczyńscy.
.
obraz nr 4

List Gratulacyjny BTW PTTK
.
 

Jerzy Kuliński wręcza Wielką Honorową Iwonie i Markowi Tarczyńskim. W środku Prezes SAJ, dalej – Jaromir Rowiński.
.
 

Jacek Guzowski w otoczeniu Jego fanów.
.
.
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
————————————————–
*) Od lat poza strukturami Związunia.

Komentarze