W Kamieniu Pomorskim obędą się największe w Polsce regaty w klasie Optimist w historii

0
612

Już w piątek 20 września 2013 roku rozpoczną się regaty Crewsaver Open Polish Optimist Championship. Na dzień 17 września do regat zgłosiło się 344 zawodników z Polski, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii,  i Litwy. Będą to największe, pod względem ilości uczestników jednej klasy, regaty w historii Polski. Tak duża frekwencja jest efektem wspólnego ustalenia daty regat z Duńską i Szwedzką federacją klasy Optimist. W Poprzednich latach imprezy w tych krajach czasami się nakładały, co powodowało, w niektórych latach brak zawodników ze Szwecji lub Danii. Nie bez znaczenia jest to, że Jacht Klub Kamień Pomorski, będzie organizatorem Mistrzostw Świata w Klasie Optimist w 2015 roku. Na frekwencję nie wpłynął natomiast fakt, że kamieńskie, wrześniowe regaty nie są w tym roku eliminacją do Mistrzostw Świata i Europy  (były nią czerwcowe regaty Energa Sailing Cup). Kamieńskie regaty, które mają status Międzynarodowych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist są imprezą, podczas której po raz pierwszy w Polsce zastosowano, takie popularne już dzisiaj rozwiązania jak: rejestrację przez Internet (2006 rok), wyniki on-line (2006 rok) czy system GPS Tracking (2009 rok). Relację z regat, zdjęcia i wyniki dostępne będą na stronie www.kamienpomorski-optimist.com. Na stronie tej można też zobaczyć aktualną liczbę zgłoszonych zawodników. Gościem specjalnym regat będzie Dorota Staszewska, wielokrotna Mistrzyni Świata w Windsurfingu, która w sobotę odsłoni swoją tablicę w Alei Mistrzów Żeglarstwa. Właśnie na 21 września Jacht Klub Kamień Pomorski wspólnie z gminą Kamień Pomorski planują żeglarskie zakończenie lata. W programie:

18.00 – spotkanie z Dorotą Staszewską, prezentacja dokonań Mistrzyni, jej związków z Kamieniem Pomorskim, odsłonięcie tablicy w Alei Mistrzów Żeglarstwa, wspólna degustacja okolicznościowego, piętnastokilogramowego tortu.

19.00 – koncert zespołu Coverband, który w perfekcyjnych aranżacjach przypomni największe polskie przeboje.

Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 21.00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Organizatorem regat jest Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski.

Partnerzy: Gmina Kamień Pomorski, MOSiR, Kamieński Oddział  WOPR, Marina Kamień Pomorski.

Sponsorzy; Crewsaver, Makanu, Ciastkarnia Piekarnia ŻELEK, kawiarnia Pistacchio, Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji JANTAR, Amberthom, JJ Sails.

Marek Świderski

Komentarze