W Gdańsku wystartuje druga edycja ELJACHT CUP

0
368

Już po raz drugi na trasie Gdańsk – Bałtijsk – Gdańsk zmierzą się żeglarze, którzy wystartują w regatach ELJACHT CUP. Zawody te są częścią międzynarodowych regat „Pucharu Dwóch Prezesów”. Start nastąpi 25 czerwca br. z portu Górki Zachodnie w Gdańsku. Żeglarze w tych regatach będą walczyli o Puchar gdańskiej firmy „ELJACHT”, przedstawiciela Raymarine w Polsce.

Firma ELJACHT z Gdańska jest od 2010 r. głównym patronem tytularnym polskiej części międzynarodowych regat o Puchar Dwóch Prezesów – prezesa Gdańskiej Federacji Żeglarskiej oraz prezesa Kaliningradzkiej Regionalnej Federacji Żeglarskiej.

Organizatorem regat  jest Jachtklub Stoczni Gdańskiej, od wielu lat propagujący integrację braci żeglarskiej i popierający nowe inicjatywy w tym środowisku. Portem regat będzie przystań w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Podstawą klasyfikacji wyników regat  będzie formuła wyrównawcza KWR – obowiązuje aktualne świadectwo  pomiarowe. Organizator przewiduje przeprowadzenie dwóch wyścigów. Wyniki w klasach będą ogłoszone wyłącznie w przypadku gdy w klasie wystartują minimum trzy jachty. Klasa z udziałem mniej niż trzy jachty sklasyfikowana będzie w klasie wyższej, a w przypadku klasy „C” w klasie niższej.

Regaty ELJACHT Cup są żeglarską imprezą amatorską i może wziąć w nich udział każdy jacht  spełniający wymagania Przepisów Formuły Pomiarowej KWR, zdolny do żeglugi na akwenie regat, którego załoga uprawia żeglarstwo dla własnej przyjemności.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz kolejny firma może wspierać Jachtklub Stoczni Gdańskiej w organizacji tej wspaniałej imprezy żeglarskiej – mówi Jerzy Jankowski, właściciel firmy. – ELJACHT już od ponad 15 lat dostarcza miłośnikom żeglarstwa profesjonalne rozwiązania elektroniczne i elektrotechniczne. Ściśle współpracujemy ze znaną na świecie firmą Raymarine. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, komu w tym roku przypadnie w udziale Puchar ELJACHTU.

Pół wieku temu Jerzy Jankowski rozpoczynał swoją przygodę z żeglarstwem właśnie w Jacht Klubie Stoczni Gdańskiej.

– Bardzo mnie cieszy, że teraz możemy działać razem w celu propagowania różnych odmian żeglarstwa – dodaje Jerzy Jankowski.

PROGRAM  IMPREZY

23.06 (czwartek) Górki Zachodnie 11:00 -18:00 – pomiary kontrolne jachtów polskich
24.06 (piątek) Górki Zachodnie 11:00 -16:00 – pomiary kontrolne jachtów rosyjskich
18:00 – spotkanie informacyjne, odprawa kapitanów, zakończenie przyjmowania zgłoszeń
19:00 – wieczór żeglarski
25.06 (sobota) Górki Zachodnie 07:30 – odprawa graniczna
09:00 – start do I wyścigu Górki Zach. – Bałtijsk
Bałtijsk – 17:00 – otwarcie linii mety   
26.06 (niedziela) Bałtijsk, Kaliningrad 09:00 do 22:00 – program miejscowy
19.07 (poniedziałek) Bałtijsk 07:30 – 09:30 – odprawa graniczna
11:00 – start do II wyścigu Bałtijsk – Gdańsk

Firma ELJACHT powstała w 1990 roku w Gdańsku. Na początku swojej działalności firma projektowała oraz wykonywała kompleksowe instalacje elektryczne oraz elektroniczne na jachtach żaglowych i motorowych. W 1997 roku ELJACHT rozpoczął współpracę z firmą Raymarine. W kolejnych sezonach ELJACHT rozszerzał ofertę o urządzenia elektryczne, elektroniczne oraz akcesoria przydatne przy montażu urządzeń na jachtach.
Firma wykonała instalacje oraz kompleksowo wyposażyła w urządzenia elektroniczne katamaran Warta-Polpharma oraz wyposażyła w urządzenia nawigacyjne jacht ILC 40 MK Cafe. ELJACHT jest partnerem w samotnym rejsie dookoła świata kapitana Tomasza Cichockiego na jachcie Delphia. Firma wspierała również Zbigniewa Gutkowskiego w niedawno zakończonych regatach 5 Velux Oceans.

Klientami firmy są największe polskie stocznie jachtowe: Delphia Yachts, Galeon oraz Sunreef Yachts.
Firma jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę takich marek jak: Raymarine, Bepmarine , Glomex, Echopilot. W swojej ofercie posiada także produkty firm: Victron Energy, Hella Marine, Solara, Marinco, Afi, Ancor, Guest, Nicro, Ratio Electric, Philippi, Sutars, Alfatronix, Scanstrut, Navpod.

Więcej informacji o ELJACHT Cup:
Jachtklub Stoczni Gdańskiej
80-643 Gdańsk – Górki Zachodnie
ul. Przełom 9
tel. +48 58 3073115; 3050123
fax +48 58 3050658
e-mail: jsg@nsm.pl
www. jachtklub.nsm.pl

Więcej informacji o firmie ELJACHT:
ELJACHT JERZY JANKOWSKI
Ul. Powstania Styczniowego 1/20
80-288 Gdańsk
tel. +48 58 340 36 88
fax. +48 58 340 36 89
e-mail: info@eljacht.pl
www.eljacht.pl

Komentarze