VOR 2014-2015: Wielkie zwycięstwo zespołu Alvimedica

0
525

 

To już druga wygrana drużyny Charliego Enrighta w serii wyścigów portowych. 8 miesięcy temu Alvimedica triumfowała w Alicante. Obecne zwycięstwo daje zespołowi nadzieję na podium w klasyfikacji generalnej serii wyścigów w porcie.

 

Chociaż start wyścigu nieco się opóźnił ze względu na brak bryzy (około pół godziny), zespołowi Alvimedica  udało się znaleźć dobry wiatr, który dał mu przewagę nad resztą floty.

 

 

Team SCA i Vestas Wind, triumfujący w etapie 8, tym razem nie mieli tyle szczęście. Obie drużyny musiały wykonać karny obrót – panie za to, że nie zostawiły wystarczająco dużo miejsca Mapfre podczas okrążania znaku, a Vestas zachowali się podobnie w stosunku do Team Brunel.

 

Flota podzieliła się na dwie części – jedna grupa płynęła bardziej na prawo od wytyczonego kursu, a druga na lewo. Team Alvimedica wciąż utrzymywał się na czele floty, zyskując przewagę sięgającą około 300 metrów.

 

Abu Dhabi Ocean Racing miał widoki na miejsce drugie. Team Brunel i Dongfeng Race Team deptali mu po piętach, walcząc zaciekle o ostatnie miejsce na podium. Wkrótce jednak Mapfre trafił na dobry wiatr i wstrzelił się miedzy Alvimedica, a Abu Dhabi, zgarniając drugie miejsce. Trzecie miejsce udało się wywalczyć chińskiej drużynie. Amerykańsko-turecki zespół znalazł się poza podium, na miejscu czwartym. Panie z Team SCA zajęły miejsce piąte, Brunel szóste, a Vestas Wind siódme.

 

 

Różnice między poszczególnymi drużynami nie są kolosalne i właściwie wszystkie (poza Vestas Wind) mają szansę na podium w serii wyścigów w porcie. A oto klasyfikacja ogólna:

 

Abu Dhabi Ocean Racing – 25 punktów

Team Brunel – 31 punktów

Team Alvimedica – 32 punkty

Team SCA – 33 punkty

MAPFRE – 34 punkty

Dongfeng Race Team – 36 punktów

 

 

Zdjęcia: Ainoha Sanchez, Ricardo Pinto

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.volvooceanrace.com, informacja prasowa news@volvooceanrace.com

Komentarze