Volvo Ocean Race: Sally i Justine dołączyły do Team SCA

0
487

Amerykanka Sally Barkow i szwajcarka Justine Mettraux dołączyły do Team SCA, by wziąć udział w nadchodzącym wyścigu. Obie przeszły pomyślnie przez trudny proces selekcji.

W Team SCA znajdują się aktualnie Carolijn Brouwer (Holandia), Sam Davies, Abby Ehler, Annie Lush (Wielka Brytania), Liz Wardley, Sophie Ciszek i Stacey Jackson (Australia). Ostatecznie załoga ma obejmować 11 osób.

„Znalezienie ludzi o odpowiedniej kombinacji siły fizycznej, umiejętności żeglarskich i osobowości nie jest łatwym zadaniem, nawet w tradycyjnych, męskich drużynach,” – powiedział trener drużyny SCA Joca Signorini, który jest weteranem trzech Volvo Ocean Race. – „To bardzo ważne, że mamy odpowiednią ilość czasu, aby skompletować jak najlepsze drużyny kobiet do startu w tym wyścigu. Dotychczas byłem zadowolony z tego, w jaki sposób kształtuje się zespół.”

Obie kobiety mają spore doświadczenie oraz sukcesy na swoim koncie. W ciągu ostatnich 10 lat 33-letnia Barkow pojawiała się wśród reprezentacji olimpijskich. Startowała w zespole USA w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

„Jest to z pewnością bardzo ekscytujące. Czuję, że SCA zapewni mi niesamowitą okazję do rywalizacji na równi z innymi zespołami w tym wyścigu. Zostało tylko dziewięć miesięcy do rozpoczęcia, więc jesteśmy teraz na ostatniej prostej, by wszystko przećwiczyć i się doszkolić.” – powiedziała Barkow.

27-letnia Mettraux dołącza do zespołu niemal prosto z Mini Trasant (solowy transatlantycki wyścig jachtów rozpoczynający się we Francji, a kończący na Karaibach), gdzie zajęła drugie miejsce, zaliczając najlepszy kobiecy występ w historii wyścigu. Była też częścią reprezentacji Mini w Szwajcarii, a od 2012 roku regularnie pojawia się na podium. Była też częścią Team SCA na Fastnet Race, gdzie pojawiła się w ostatniej chwili, aby zastąpić kontuzjowanego kolegę.

„Dla mnie jest to wielka szansa, nie mogę się doczekać, aby wrócić do Lanzarote i przyłączyć się do programu szkoleniowego Team SCA. Mam nadzieję, że pomoże mi moje doświadczenie z Mini Transat. To wspaniała rzecz żeglować z tak silną drużyną kobiet.” – powiedziała Mettraux.

Spośród setek zgłoszeń, które wpłynęły, około 35 kobiet zostało zaproszonych do wzięcia udziału w miesięcznych badaniach w bazie zespołu w Lanzarote (Hiszpania). Każdy kandydat musi przejść rygorystyczny trening, a także odbyć rejs na pokładzie zespołu Volvo Ocean 65.

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: http://www.volvooceanrace.com

 

Komentarze