Volvo Ocean Race 2014-2015: Wirtualny wyścig też ma zwycięzcę

0
633

Koniec pierwszego etapu – po prawie miesiącu spędzonym na morzu, wszystkie Volvo Ocean 65 są już bezpieczne w porcie w RPA. Za tydzień, 15 listopada, zawodników czeka wyścig w porcie.19 listopada rozpocznie się etap 2.

 

Równolegle z wyścigiem na morzu toczył się wyścig wirtualny. Wirtualne jachty, podobnie jak ich rzeczywiste odpowiedniki, czekają na rozpoczęcie kolejnych etapów.

Wirtualny wyścig był nie mniej emocjonujący, niż ten realny. Zwycięzca dotarł do portu zaledwie 3 godziny i 47 minut po drużynie Abu Dhabi Ocean Racing, a jego jacht jest zacumowany w wirtualnej stacji.

 

 

Kim jest szczęśliwy zwycięzca? To szwedzki jacht XC Race, a jego kapitanem jest Mikael Rydberg. Mieszkaniec Göteborga pokonał pozostałych graczy docierając do Cape Town w ciągu 25 dni, 6 godzin i 57 minut. Gra była warta świeczki – nagrodą dla Mikaela jest zaproszenie do Abu Dhabi, transport, wyżywienie oraz 2-dniowy nocleg w czterogwiazdkowym hotelu.

 

Drugie i trzecie miejsce zajęli  Francuzi – Jean François Simoneau, kapitan jachtu tinifon @ TPN, który dotarł na miejsce zaledwie 90 sekund po zwycięzcy. Nagrodą za drugie miejsce jest kurtka Musto VOR Alicante. Zdobywca trzeciego miejsce, Hervé Guéret kierujący jachtem La_Sémillante, w nagrodę otrzyma mały transporter Musto VOR.

 

Gratulujemy wszystkim graczom – następny etap – z Cape Town do Abu Dhabi – już 19 listopada. Jeszcze nie jest za późno, żeby zarejestrować się i wziąć udział w grze. Powodzenia!

 

 

Zdjęcie: Corinna Halloran

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.volvooceanrace.com 

Komentarze