Volvo Ocean Race 2014-2015: Kolejne zwycięstwo Team SCA

0
735

 

Zespół SCA zwyciężył w dzisiejszym wyścigu, przez co stał się jedyną załogą, która w tegorocznej edycji wygrała dwa wyścigi w porcie.

 

 

To była ostra walka od początku do końca. Drużyna Bouwe Bekkinga została pokonana przez Sam Davis i jej załogę tuż przed linią mety. Nawigatorka Libby Greenhalgh podsumowała sukces drużyny: „Wygrałyśmy, bo postawiłyśmy na prostotę, ograniczyłyśmy nasze manewry do minimum i to nam się opłaciło.”

 

 

 

Dla kapitana zespołu Brunel pocieszeniem jest to, że w rankingu wyścigów w porcie ma tyle samo punktów, co Abu Dhabi Ocean Racing (14 punktów), który przegrał swój pojedynek z drużyną Alvimedica.

 

Panie z Team SCA ponownie pokazały, że znacznie lepiej idzie im w krótkodystansowych wyścigach. Dzisiejszy sukces z pewnością doda im skrzydeł w nadchodzącym etapie 5 z Auckland do Itajaí, którego start został odroczony.

 

 

„Było bardzo, bardzo ciężko. Uczyłyśmy się na błędach i dziś poszło wspaniale.” – powiedziała Davies. – „Dobra praca zespołowa, świetny start, praktyka – na pokładzie wszystko dziś szło idealnie. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, ponieważ to podniesie moralne naszego zespołu na najbliższe dwa dni. Wciąż czekamy, aż cyklon Pam zmieni położenie i wyruszymy na Ocean Południowy.”

 

Zespół Mapfre, który najpierw prowadził pościg za SCA, ostatecznie zajął trzecie miejsce na podium. Na miejscu czwartym uplasowała się chińska drużyna Dongfeng Race Team. A oto pełna klasyfikacja:

 

 

1. Team SCA 

2. Team Brunel 

3. Team Mapfre 

4. Dongfeng Race Team 

5. Team Alvimedica 

6. Abu Dhabi Ocean Racing

7. Team Vestas Wind – nie brał udziału

 

 

Za nami wspaniały wyścig w porcie, a przed nami rozpoczęcie kolejnego etapu tegorocznej edycji VOR. Niestety, ze względu na cyklon start został przełożony o kolejny dzień, na wtorek na godz. 12.00. Dyrekcja wyścigu podjęła taką decyzję w trosce o bezpieczeństwo uczestników. Pam osiąga już około 250 kilometrów na godzinę. Ostateczny termin rozpoczęcia wyścigu organizatorzy mają podać najpóźniej do godz. 18.00 w niedzielę.

 

 

Zdjęcia: Ainoha Sanchez

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródła: informacje prasowe news@volvooceanrace.com i www.volvooceanrace.com

Komentarze