Volvo Ocean Race 2014-2015: Gracze zebrali ponad 15.000 euro na ratowanie albatrosów

0
673
Alicante, Hiszpania, 8 października – chociaż nowa oficjalna gra VOR jeszcze się nie zaczęła, 28.000 graczy ma na swoim koncie wielkie zwycięstwo: zebrali ponad 15.000 euro, aby pomóc w ratowaniu stworzenia bliskiego sercu każdego żeglarza, czyli albatrosa.

W zeszłym miesiącu organizatorzy, Virtual Regatta, na pięć dni uruchomili grę Etap 0, która miała zaostrzyć apetyty graczy z całego świata przed grą właściwą, która rozpocznie się w sobotę 11 października, tak jak pierwszy etap wyścigu z Alicante do Cape Town.

W grze wzięło udział 28.000 graczy, zebrali 15.254 euro, które zostaną przekazane Królewskiemu Towarzystwu Zapobiegania Przemocy wobec Ptaków i wykorzystane w kampanii „Ocalmy albatrosy”.

Albatros jest niezwykle ważny dla żeglarzy, którzy tradycyjnie wierzą, że dusze zmarłych marynarzy, mężczyzn i kobiet, przyjmują postać morskiego ptaka. Niestety, połowy taklą zagrażają dalszemu przetrwaniu albatrosów, więc darowizna (plus 15.000 euro od samego VOR) – zwiększy skuteczność kampanii, a symbolem i maskotką najpopularniejszego na świecie wyścigu jest albatros imieniem „Wisdom” (Mądrość).

„Jesteśmy zachwyceni mogąc pomóc w ten sposób” – powiedział CEO Virtual Regatta, Philippe Guigne. – „Zapisy do gry Volvo Ocean Race cieszą się ogromnym powiedzeniem. Mamy już ponad 30.000 chętnych – wygląda to bardzo dobrze.”

Gracze będą śledzić trasę prawdziwych jachtów i stawią czoło taktycznym wyzwaniom. Kapitanowie drużyny będą musieli na przykład decydować o zmianie kierunku,  kiedy należy zmienić żagle itd.

Prawdziwy wyścig oraz grę będzie łączył jeszcze jeden aspekt: 

„Nasi gracze muszą ustawić alarm co cztery godziny aby nie zostać w tyle podczas wyścigu” – mówi Guigne. – „Będą potrzebować sporo energii!” 

Gracze mogą śledzić postępy przez dziewięć miesięcy w Internecie. Etap 1 rozpoczyna się w Alicante w sobotę, o godz. 14.00 czasu lokalnego. Wyścig obejmuje 38.739 mil morskich, podczas których zawodnicy odwiedzą 11 portów.

 

Zdjęcia: Virtual Regatta, Ainoha Sanchez

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: www.volvooceanrace.com 

Komentarze