Volvo Ocean Race 2014-2015: Damian Foxall dołączy do Dongfeng Race Team

0
593

Irlandczyk Damian Foxall dołączy w nadchodzącym etapie 5 do drużyny Dongfeng Race Team.

 

Caudrelier i Foxall płynęli razem na jachcie Groupama, który zwyciężył w VOR 2011-2012. Kapitan chciał wzmocnić swój zespół podczas liczącego 6776 mil etapu, którego trasa wiedzie z Auckland do Itajaí (Brazylia) przez Ocean Południowy, z okrążeniem Przylądka Horn. Wybór padł na  doświadczonego irlandzkiego żeglarza.

 

 

Foxall, który brał udział w czterech poprzednich edycjach VOR, pojawił się w Auckland prosto po EFG Sailing Arabia – The Tour (SATT), w którym zwyciężył płynąc ze słynnym francuskim żeglarzem. Sidney’em Gavignetem.

 

Dziś Damian Foxall powiedział, że jest poruszony perspektywą ponownego połączenia sił z Caudrelierem, który poprowadził chiński zespół na szczyt klasyfikacji wyścigu.

„Cieszę się z powrotu.” To będzie mój 10-ty raz dookoła świata i ósme okrążenie Przylądka Horn.” – powiedział. – „Dołączenie do Charlesa i chłopaków na pokładzie Dongfeng to prawdziwy zaszczyt. Moją rolą jest dopasować się i jako nowa osoba w zespole wesprzeć go jak najlepiej. (…) Zaplanowanie rotacji załogi w kluczowych momentach stała się decydującym elementem strategii każdego zespołu.”

 

Caudrelier potwierdza: „Ten etap będzie trudny, będzie bardzo zimno, morze będzie wzburzone, a wiatry silne – tylko najtwardsi żeglarze mogą go znieść.” – powiedział.

 

Foxall zastąpi Thomasa Rouxela. Powróci też nawigator Pascal Bidégorry. Caudrelier musi jeszcze potwierdzić, który z jego chińskich żeglarzy popłynie w nadchodzącym etapie.

Skład załogi zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Kolejny etap rozpocznie się w niedzielę 15 marca.

 

 

 

Zdjęcia: Yan Riou, Ian Roman

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.volvooceanrace.com 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze