Volvo Gdynia Sailing Days

0
706

W miniony weekend w dniach 20-21 nad Zatoką Gdańską w Gdyni odbyły się regaty “Volvo Gdynia Sailing Days”. Była to już czwarta w tym roku impreza organizowana w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Regatowym Delphia 24, a o puchar Delphia 24 walczyło w niej 10 załóg.

W rywalizacji zwyciężył Zbigniew Kania na jachcie “Kania Yacht” z załogą w składzie: Bartosz Flak, Krzysztof Łodyga oraz Edward Konarzewski. Drugie miejsce zajęli Paweł Tarnowski (sternik), Michał Buszmit, Tomasz Bączkiewicz i Piotr Kucharski na “Apotex”. Ostatnie miejsce na podium przypadło teamowi “Vectra” w składzie: Paweł Oskroba za sterem, Michał Leszczyński, Piotr Mazur i Bartosz Szydłowski.

Warunki pogodowe dopisały zarówno w sobotę jak i w niedzielę, ale jednocześnie wymagały od żeglarzy zaangażowania i zaprezentowania umiejętności na naprawdę wysokim poziomie. Pierwszego dnia było słonecznie, ale miejscami pochmurnie, a wiatr o sile 4 – 5 stopni w skali Beauforta wiał z kierunku północno-zachodniego. W niedzielę siła wiatru wynosiła momentami 6 w skali Beauforta, wiało z kierunku bardziej zachodniego niż północnego, z tendencją do skrętu na północno-zachodni.

Pierwszy dzień rywalizacji ostateczny zwycięzca, Zbigniew Kania wraz z załogą, zakończył na trzecim miejscu, jednak drugiego dnia wygrał wszystkie 3 wyścigi i zapewnił sobie pierwsze miejsce na podium.

Na uznanie zasługuje świetna organizacja regat. Kolejna z cyklu imprez: Delphia Yachts Kot Cup, Mistrzostwa Polski Klasy Delphia 24 OD i Klasy Skippi 650, odbędzie się w Pucku w dniach 15-18 sierpnia. 

Foto: Marek Wilczek/ Volvo Gdynia Sailing Days

Komentarze