Vice Mistrzostwo Polski dla Mai Sadowskiej!

0
654
Mistrzostwa Polski Klasy Optymist do lat 11, Złocieniec 16-18.08.2013. Nieliczna, ale mocna ekipa krakowskich 11-latków w składzie: Maja Sadowska, Ida Stachura, Wojciech Konstanty i (Henryk) Mikołaj Górecki wyjechała do Złocieńca powalczyć o medale Mistrzostw Polski do lat 11-stu. Jezioro Siecino, na którym rozgrywane były te Mistrzostwa okazało się nie tylko prześliczne i krystalicznie czyste, ale równocześnie niezwykle wymagające od strony żeglarskiej. Kierunek i siła wiatru zmieniały się w czasie każdego wyścigu wielokrotnie i tylko najbardziej czujni i skoncentrowani żeglarze byli w stanie sobie z tym poradzić.
Konkurencja była niezwykle silna – w regatach startowało 87-miu chłopców i 41 najlepszych 11-latek w Polsce (również takich zawodniczek i zawodników, którzy mimo młodego wieku, na co dzień startują w regatach Grupy A). Nasi „Panowie” walczyli zaciekle, ale kilka słabszych wyścigów (oraz protest w przypadku Heńka) pozbawiło ich szans walki o wyższe lokaty i uplasowali się ostatecznie na 24-tej (Wojtek) i 38-mej pozycji (Henryk). Ida uplasowała się na 12 pozycji wśród dziewczynek.
Największą radość sprawiła jednak Maja, która przez całe regaty wraz z Wiktorią Kaczor z Charzykowych pływała najrówniej z całej stawki znakomitych żeglarek i do końca obie walczyły o wszystko – dosłownie! Stawką było Mistrzostwo Polski, ale równocześnie dziewczyny znakomicie zdawały sobie sprawę, że większy błąd, nawet w ostatnim wyścigu może oznaczać utratę szansy na jakikolwiek medal!!!
Po przepięknej walce wracamy do Krakowa ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski!!!
 
opr. trener Tomek Sadowski

Komentarze