VELUX 5 OCEANS: Otwarcie wioski regatowej

0
435

Oprócz dużego stoiska jednego z partnerów regat, firmy Henry Lloyd, gdzie można kupić różnego rodzaju gadżety oraz ubrania związane z regatami VELUX 5 OCEANS, można również spróbować swoich sił w kręceniu „młynkiem”, czyli specjalnym regatowym kabestanem. Nie zabrakło też atrakcji przygotowanych przez firmę Maersk, kolejnego partnera regat. Można układać kontenery na modelu statku-kontenerowca, grać na symulatorze, a także oglądać ekspozycję przygotowaną przez głównego sponsora regat, firmę VELUX.

Po uroczystości otwarcia część zawodników zdecydowała się wziąć udział w nietypowej zabawie – jeździe na urządzeniach zwanych Blo-Kart. Jest to rodzaj bojera, ale na kółkach, jako że w Nowej Zelandii, posiadającej niewątpliwie wiele walorów przyrodniczych, trudno jednak znaleźć lodowisko bądź zamarznięte jezioro. Zarówno Zbigniew „Gutek” Gutkowski jak i Brad Van Liew oraz Chris Stamnore-Major świetnie bawili się mogąc rywalizować na portowym nabrzeżu stanowiącym zwykle lądowisko dla helikopterów. Opanowanie sprzętu nie było takie łatwe, ale gdy już wszyscy nauczyli się obsługiwać Blo-Karty, kibice mieli możliwość oglądania wyjątkowej żeglarskiej rywalizacji na lądzie.

Od poniedziałku nastąpi już odliczanie dni do startu kolejnego, trzeciego etapu regat, zaplanowanego na godzinę 14.30 lokalnego czasu w niedzielę, 6 lutego 2011.

 

 

Komentarze