Velux 5 Oceans – Nagrody za drugi etap rozdane

0
426

Za zajęcie kolejno pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca zawodnicy otrzymują punkty w klasyfikacji generalnej oraz nagrody finansowe. Dodatkowe punkty do klasyfikacji można uzyskać na bramkach czasowych za najszybsze pokonanie wyznaczonego odcinka trasy na każdym z etapów. Organizatorzy przewidują również nagrody medialne – za najlepszy blog, najlepsze zdjęcie oraz najlepszy film wysłany z pokładu przez zawodnika oraz specjalną nagrodę ekologiczną.

Pierwsze miejsce oficjalnie zajął Brad Van Liew (jacht Le Pingouin) uzyskując tym samym kolejne 15 punktów w klasyfikacji generalnej. (12 za ukończenie wyścigu na pierwszym miejscu i 3 za premię czasową.) Łącznie z punktami z pierwszego etapu Amerykanin ma już na koncie 30 punktów w klasyfikacji ogólnej.

Wywalczone w świetnym stylu drugie miejsce Zbigniewa „Gutka” Gutkowskiego (jacht Operon Racing) dało mu 11 punktów w klasyfikacji generalnej (10 za lokatę i 1 za bramkę czasową). Tym samym Polak w sumie ma już 23 punkty na koncie.

Trzecie miejsce Kanadyjczyka Dereka Hatfielda (Active House) daje mu za drugi etap również 11 punktów (9 za lokatę, 2 za premię czasową), co w sumie z punktacją z 1 etapu daje 21.

W trakcie uroczystej kolacji jak zwykle były przemówienia, projekcje materiałów wideo i zdjęć. Specjalną nagrodę „ekologiczną” – za twórczą interpretację tematu „woda” będącego tematem przewodnim drugiego etapu regat otrzymał Zbigniew „Gutek” Gutkowski za blog „Żeglarstwo i woda, czyli życie na oceanie”. Tematem trzeciego etapu będzie „żywność”.

Wszystkie nagrody medialne – za najlepszy blog, najlepsze zdjęcia oraz najlepszy film z pokładu – otrzymał Chris Stamnore Major. Odbierając nagrodę, powiedział: „Bardzo dziękuję. Płynąc dużo dłużej niż inni, miałem po prostu więcej czasu na pisanie i kręcenie filmów”. Suma nagród medialnych w tym etapie to 5 000 euro. Przyznawał je zespół w składzie: Tim Kelly, dyrektor d.s. komunikacji, Ghitta Borring, dyrektor prasowy firmy VELUX oraz Neil Reid, znany nowozelandzki dziennikarz.

Każdy z zawodników otrzymał maoryski wisiorek w kształcie haczyka – symbolizujący siłę i mający zapewnić noszącej go osobie bezpieczeństwo na wodzie oraz oprawioną fotografię swojego jachtu a także specjalny szklany amulet dla rodziny, symbolizujący więź między najbliższymi sobie osobami.

 

Komentarze