VELUX 5 OCEANS: Festiwal morski w Charleston

0
411

Publiczność odwiedzająca festiwal będzie miała możliwość obejrzenia jachtów, które już w sobotę wyruszą na Atlantyk w piąty, ostatni etap regat VELUX 5 OCEANS, zamykając tym samym liczącą około 30 000 mil pętlę samotnych regat dookoła świata.

Będzie można również zakupić bilety na specjalne pożegnalne przyjęcie z udziałem zawodników, które odbędzie się w piątek, 13 maja, w godzinach 17.00 – 20.00. W sobotę odbędzie się oficjalna ceremonia pożegnania zawodników w porcie oraz parada jachtów, które wypłyną w morze, żeby odprowadzić flotę Eco 60 na linię startu. Start piątego, finałowego etapu z Charleston do La Rochelle zaplanowano na godzinę 15.00 czasu lokalnego (21.00 czasu polskiego).

W trakcie Harbour Fest jachty biorące udział w regatach VELUX 5 OCEANS będą cumowały obok czterech imponujących żaglowców, w tym Spirit of South Carolina, a 140-stopowego, dwumasztowego szkunera należącego do organizatorów Harbor Fest, fundacji South Carolina Maritime Foundation.

Na terenie festiwalu będzie można również odwiedzić namiot VELUX, gdzie będzie można spróbować swoich sił w kręceniu kabestanem młynkowym oraz obejrzeć Maersk Line Climate Box, interaktywne stoisko znajdujące się wewnątrz prototypowego kontenera pozwalające dowiedzieć się wszystkiego na temat transportu morskiego na całym świecie. Na terenie festiwalu będzie rówież wioska edukacyjna, gdzie znajdą się stoiska promujące ekologię. W strefie dla dzieci najmłodsi będą mogli zbudować model jachtu, nauczyć się wiązania węzłów albo bawić się na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni.

Festiwal Harbor Fest w marinie przy Charleston Maritime Center będzie otwarty od 13.00 do 18.00 czasu lokalnego w czwartek 12 maja i piątek 13 maja. W sobotę będzie można zwiedzać od godziny 10.00 do 18.00, a w niedzielę od 10.00 do 16.00. Bilet dla jednej osoby kosztuje 10 USD w przedsprzedaży i 15 USD w kasie przy wejściu na teren festiwalu. Bilety zachowują ważność do końca trwania imprezy. Więcej informacji można znaleźć na stronie  www.charlestonharborfest.org.

 

Komentarze