Valencia Boat Show: oglądaj i testuj jachty

0
720

 

Tegoroczne hasło towarzyszące wystawie jachtów brzmi „Valencia Navega”, czyli „Valencia na pokładzie”, a odnosi się ono do głównej atrakcji wystawy – możliwości przetestowania jachtów na morzu.  Podczas wydarzenia, które będzie miało miejsce jesienią, tj. od 31 października do 6 listopada br., będzie można żeglować najnowszymi modelami jachtów przez całe dwa dni – od poniedziałku 31 października, do wtorku 1 listopada.

 

Podczas imprezy pojawi się ponad 120 nowych jednostek wiodących marek, z czego 50 to modele, które zostaną zwodowane i będzie można je przetestować. Zwiedzający będą mieli możliwość żeglowania wzdłuż wybrzeża Walencji na pokładzie jachtu, zanim zdecydują się go kupić. Aby skorzystać z tej możliwości, trzeba wysłać mail na adres info@valenciaboat.com, lub skontaktować się z przedstawicielem marki, którą jesteśmy zainteresowani.

 

 

„To wymaganie producentów, by zapewnić możliwość testowania jachtu na morzu, jak czyni się podczas pokazów łodzi we Francji.” –  mówi Fernando Jiménez, prezes Union de Empresas Nauticas (UEN) i organizator Valencia Boat Show. – „Marina im.  Króla Juana Carlosa I oferuje świetną infrastrukturę, by wprowadzić taką możliwość, więc nie widzimy powodu, by tego nie zrobić.” – zapewnia prezes. – „Wybraliśmy slogan „Valencia na pokładzie”, ponieważ świetnie odzwierciedla  nową atrakcję, jaką jest testowanie jachtów na morzu – nową, ponieważ to pierwsza tego typu wystawa w Hiszpanii, która oferuje taką możliwość zwiedzającym. Wybrzeże Walencji oferuje świetne warunki do żeglowania przez cały rok, co jak sądzimy, również przyczyni się do sukcesu wystawy.” – dodaje Jiménez, odpowiedzialny za to wydarzenie.

 

Udział w wystawie potwierdziły już takie marki jak: Bavaria, Beneteau, Dufour, Hanse i Jeanneau. Dla Walencji listopad rozpocznie się w iście żeglarskim stylu, a miasto stanie się celem żeglarzy nie tylko rodzimych, ale i z innych krajów.

 

Valencia Boat Show aspiruje do tego, by stać się punktem odniesienia dla hiszpańskiego przemysłu marynistycznego. Wydarzenie zmienia się z  roku na rok. Tym razem organizatorzy robią ukłon w stronę największych europejskich producentów jachtów i ich sieci sprzedaży na hiszpańskim rynku.

 

 

Poza jachtami  zwiedzający będą mogli obejrzeć, a zainteresowani kupić, wysokiej jakości nowoczesne silniki. Swoje nowinki techniczne zaprezentują Craftsman Marine, Doosan, Man, Nanni Diesel, Selva i Solé Diesel.

 

Hiszpański producent silników i generatorów, Solé Diesel, zaprezentuje nową wersję V6, Mini-17 i Mini-19. Ich silniki projektowane są głównie do małych żaglówek i jachtów. Poza tym, producent przedstawi najmniejszy i najbardziej kompaktowy generator ze wszystkich dostępnych na rynku, model 4 GSCH. Generator dostarcza dodatkowej energii, gdy na pokładzie znajduje się więcej osób. Poza niewielką wagą i rozmiarem, plusem tego produktu jest łatwy montaż.

 

Podczas tegorocznej Valencia Boat Show będzie można zobaczyć sporo silników typu diesel takich jak te od Nanni Diesel (od 10 do 300 hp) i Craftsman Marine (16 do 80 hp).

 

Poza tym, Pasch y Cía zaprezentują TRAC i Zipwake. Ten pierwszy to automatyczny system stabilizujący, który znacznie poprawia komfort i bezpieczeństwo zarówno podczas żeglugi, jak i kotwiczenia. Zipwake to rewolucyjny automatyczny system kontroli trymu, łatwo się instaluje i jest ekonomiczny, a obsługuje się go przez panel wyświetlacza z wbudowanym GPS.

 

 

Yanmar we współpracy z Talkers Navels Berto zaprezentuje różnorodne modele certyfikowanych silników typu diesel, odpowiadających normom  Unii Europejskiej dotyczącej dopuszczalnej emisji hałasu i spalin, które wejdą w życie od stycznia 2017. Nowością od firmy będzie model zaburtowego silnika D-Torque (50 hp), produkowanego przez niemiecką firmę Leander Shark

 

Zwiedzający będą mogli skorzystać z licznych rabatów przygotowanych przez wystawców, np. produkty firmy Selva będzie można kupić w cenie bez podatku VAT.

 

Więcej informacji znajdziecie tu: www.valenciaboat.com

 

 

Źródło: informacje prasowe http://www.seaclearcommunications.com

 

Tłum. i oprac.  Izabela Kaleta

 

 

 

Komentarze