V Komunikat specjalny z pokładu Gemini 3

0
389

Pozycja: 51 57” S, 68 78 W. Kurs 230 stopni. Po ponad dobie od awarii, GEMINI 3 – obecnie w asyście holownika, z prędkością ok. 4 węzłów (ok. 7 km./h) wpływa do ujścia rzeki Gallegos, na której prawym brzegu znajduje się bezpieczny port Rio Gallegos. Warunki podejścia są trudne ze względu panujący zmrok, coraz bardziej padający deszcz, zimno (poniżej 10oC) i trwający odpływ (Różnica pływów wynosi tu do 6 m.). Wiatr wieje z prędkością ok. 5 węzłów z kierunku NW (północny-zachód). Kpt. Paszke jest zmęczony, ale czuje się dobrze, cały czas steruje. Dzięki współpracy z Polskim Konsulatem w Buenos Aires – na Romana w porcie oczekują przedstawiciele lokalnej Polonii. Port i miasto Rio Gallegos jest stolicą Patagonii i należy do argentyńskiej prowincji Santa Cruz.

Znane jest m.in. z tego że jest jednym z najbardziej wietrznych miast na ziemi, gdzie wiatry wiejące ok. 50 km./h są powszechne, a 100 km./h nie są wyjątkowe.

Jakiekolwiek decyzje dotyczące dalszych planów rejsu zostaną podjęte po dotarciu do portu i przeanalizowaniu zniszczeń części podwodnej jachtu

Kontakt:
Janusz (John) Cieliszak /JJC/ [mailto:jjc@mediapartners.pl]
Koordynator komunikacji publicznej Rejsu
Roman Paszke „Dookoła Świata, Samotnie i Non Stop – Pod Wiatr”
Tel.: +48 501-150-007.

Bieżące informacje o Rejsie: paszke360.com

Komentarze