Trwają zgłoszenia do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta!

0
481

Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie, które rozpocznie sezon żeglarski na Zatoce Gdańskiej. W dniach od 24 do 26 maja uczestnicy będą gośćmi trzech miast-gospodarzy. Regaty rozpoczną się oficjalnym otwarciem w Gdańsku, gospodarzem sobotniego wieczoru będzie Gdynia a ceremonia zakończenia odbędzie się w Sopocie. Do udziału zaproszone są jachty turystyczne, morskie
i katamarany wszystkich klas – to doskonała okazja do sprawdzenia formy po długiej zimie!

Szczególnie zachęcamy do udziału amatorów, dla których będzie to pierwszy start w regatach na Zatoce Gdańskiej. Z myślą o mniej doświadczonych żeglarzach organizatorzy przygotowali liczne udogodnienia. Każdy kto chciałby wziąć udział w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta może liczyć na wsparcie w skompletowaniu załogi oraz pomoc doświadczonych sterników, którzy służą radą i pomogą prawidłowo przygotować się do pierwszych regat.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: info@zeglarskipuchartrojmiasta.pl.

W dniach 25 i 26 maja, po wspólnym śniadaniu załóg w Marinie Gdańsk i Marinie Gdynia przeprowadzona zostanie odprawa meteorologiczna, podczas której przeanalizowane zostaną prognozy wiatrowe i pogodowe na dany dzień. Dodatkowo, dzięki współpracy z firmą Pantaenius wszystkie jednostki i załogi startujące w regatach, w ramach wpisowego zostaną objęte dodatkowym ubezpieczeniem OC NNW.

Każdy dzień zmagań na wodzie zakończy się imprezą żeglarską. W programie koncerty, poczęstunek oraz loteria, podczas której rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów regat.

Zachęcamy do zgłaszania załóg w klasach:
– KWR;
– ORC;
– Jachty turystyczne T – 1, T – 2, T – 3;
– Klasa OPEN w kategoriach długości:
– Jachty do 7 metrów;
– Jachty 9 metrów;
– Jachty powyżej 9 metrów;
Żeglarski Puchar Trójmiasta / Regaty „Trzy Mola”
– Katamarany – w klasie: A, F-18, OPEN

Formularz zgłoszeniowy
Zawiadomienie o regatach

Żeglarski Puchar Trójmiasta
Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są Gdańsk, Gdynia i Sopot. Sponsorem głównym jest Grupa Lotos. Inicjatywę aktywnie wspierają prezydenci miast-gospodarzy oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Komentarze