Triumf Polaków przedostatniego dnia Volvo Gdynia Sailing Days 2014

0
302

24 sierpnia zakończyła się XV edycja Volvo Gdynia Sailing Days. Podczas ostatnich dni kilka indywidualnych sukcesów w ramach młodzieżowych mistrzostw Europy Eurosaf osiągnęły m.in. zawodniczki z YKP Gdynia. Toczyła się również walka o puchar Nation’s Cup.

W ubiegły weekend blisko 150 żeglarzy z siedmiu krajów rywalizowało w siedmiu konkurencjach młodzieżowych mistrzostw Europy Eurosaf (Europejskiej Federacji Żeglarskiej). Polacy osiągnęli szereg indywidualnych sukcesów. Biało-czerwoni sięgnęli łącznie po pięć medali (w tym trzy złote krążki). Do tego sukcesu przyczyniły się także zawodniczki z YKP Gdynia. Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska wpłynęły na najwyższy stopień podium zdobywając tytuł młodzieżowych mistrzyń Europy Eurosaf w klasie 420. Jest to już trzeci sukces Polek podczas Volvo Gdynia Sailing Days. (wcześniej zdobyły tytuł międzynarodowych mistrzyń Polski oraz mistrzyń Europy juniorek).

Srebrny medal w Laserze Radialu kobiet zdobyła Magdalena Kwaśna. Żeglarska z Chojnic przegrała tylko z reprezentantką Niemiec Hanną Anderssohn.

W kontynentalnym championacie rozegrala się walka o Nation’s Cup. Po zsumowaniu indywidualnych wyników, klasyfikację drużynową wygrała reprezentacja Polski, która z dorobkiem 39 punktów, o jeden punkt wyprzedziła zawodników z Wielkiej Brytanii.

Ostatnimi zawodami w ramach Volvo Gdynia Sailing Days były regaty katamaranów. Triumfatorami w pucharze A-Class zostali Marcin Badzio, Dariusz Grzegorzek i Michał Kraskowski z Navigo Sopot.

Volvo Gdynia Sailing Days to wspólne przedsięwzięcie miasta Gdyni, Volvo oraz Polskiego Związku Żeglarskiego. W tym roku impreza odbyła się po raz piętnasty. Trwała przez 16 dni. W sumie wystartowało ponad tysiąc żeglarzy i żeglarek z 28 krajów w 13 klasach.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok.