TRANSATLANTYK W JADWISINIE

0
345
O Jadwisinie było w SSI ubiegłej wiosny (raport z mojej wizyty). Czyli te pomówienia, że SSI tylko o morzu i morzu są nieco przesadne. Po prostu staram sie zachować nalezne proporcje. I tej wiosny, kiedy już drzewa się zazielenią mam zamiar zawitać do Jadwisina. Gruntowny remont rewitalizacyjny przechodzi tam piękny szczupakowaty jacht morski,  który planuję zaprezentować czyli szeroko opisać i obfotografować. Póki co foto – meldunek składa Wojtek Matz, donosząc że natknął się na sławny jacht „Island Lady”znanego i wielokrotnie nagradzanego żeglarza oceanicznego.
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
.
—————————————————–
.
.
 
Drogi Don Jorge!
Przesyłam kilka fotek z Jadwisina. Dzisiejszy rekonesans pokazał, że wiele łódek jeszcze jest pogrążonych w zimowym śnie. Przy pomostach pustki, za to na lądzie miejsca malutko. No cóż, najwyraźniej nie wszyscy zdążyli z remontami łódek przed „majówką”, podobnie zresztą jak my. „Gem” potrzebuje jeszcze kilku dni ładnej pogody, by mógł stanąć na wodzie.

obraz nr 1

widok ogólny

.

obraz nr 2

s/y „ISLAND LADY” i skipper (autor portreciku nie podpisał się)

.

Chodząc pomiędzy śpiącymi jeszcze jachtami zwróciłem uwagę na jacht, który w niczym nie przypominał pozostałych konstrukcji – jakiś taki „niezegrzyński” mi się wydał… Jakież było moje zdziwienie, gdy obsługa portu ściągnęła z niego „pelerynkę” i oczom mym ukazała się „Island Lady” Andrzeja „Czapy” Czapiewskiego! Nie mam pojęcia, co „Island Lady” robi w Jadwisinie, nie znam planów „Czapy”, ale muszę przyznać, że nieczęsto zdarza się widywać na Zalewie Zegrzyńskim „transatlantyki” 🙂 Jednym słowem rekonesans można zaliczyć do udanych.
 
Pozdrawiam gorąco!
Wojtek Matz
 
Za zgodą www.kulinski.navsim.pl

Komentarze