TJV: start znów odroczony

0
611

Ze względu na prognozy pogody, które zapowiadają pogorszenie się warunków atmosferycznych w nocy z poniedziałku na wtorek, organizatorzy podjęli decyzję o ponownym odroczeniu rozpoczęcia wyścigu Transat Jacques Vabre.

Według obecnych prognoz jest prawdopodobieństwo, że wyścig rozpocznie się dopiero we czwartek. Manfred Ramspacher (dyrektor ds. sportu) wyjaśnia: „Kierownictwo podjęło decyzję o przełożeniu startu do czasu, aż warunki atmosferyczne będą bardziej sprzyjające, co może nastąpić we czwartek. Prognozowane są wiatry od 30 do 50 węzłów, które mogą stanowić zagrożenie dla kapitanów i ich łodzi. Jesteśmy świadomi, że klasy takie jak IMOCA mogą wystartować. Jednak naszym głównym celem jest ogólne bezpieczeństwo załóg, oraz maksymalna liczba łodzi na mecie w Itajai.”

Musimy utrzymać jedność wyścigu. Możliwe, że start odbędzie się w środę lub czwartek, ale nie mamy jeszcze 100% pewności. MOD70 nadal są nastawione na start w środę, albo we czwartek, ale ostatecznie zdecydujemy po ogólnych konsultacjach. Rozumiemy rozżalenie IMOCA, które mogłyby wystartować, jednak jest to wyścig dla różnych klas, i należy to uszanować.”

Źródło: www.transat-jacques-vabre.com

 

Komentarze