The Culture 2011 Tall Ships Regatta oficjalnie rozpoczęty!

0
411

Nad Trójmiastem lata 2011 niebieskich i białych balonów, co oznacza, że zlot żaglowców w Gdyni można uznać za rozpoczęty. Wczoraj (2 września) w Basenie Prezydenta, w otoczeniu żaglowców – głównych bohaterów czterodniowej imprezy, odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia zlotu The Culture 2011Tall Ships Regatta.

W uroczystości wzięli udział: Anna Wypych-Namiotko – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i kapitan żeglugi wielkiej, Robin Snouck Hurgronje – przewodniczący regat The Culture 2011 Tall Ships Regatta, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Adam Jasser – Prezydent Sail Training Association Poland.

Przewodniczący regat wyraził radość, że znowu może być w Gdyni. Po raz pierwszy gościł w mieście jako kapitan jednego z żaglowców uczestniczących w zlocie w 1992 r.

Prezydent Gdyni zaprosił mieszkańców i turystów na zlot, zapowiadając, że wszystkich czekają piękne dni. Życzył niezwykłych wrażeń i fantastycznej zabawy.

Uroczystość zwieńczyła Pani Minister, uderzając w dzwon, czyli wybijając tzw. szklankę. Z pokładu ORP „Błyskawica” oddano wystrzał, rozległy się syreny okrętowe, a w niebo wypuszczono 2011 balonów, które pofrunęły w stronę Trójmiasta.

Poniżej zdjęcia z uroczystości otwarcia – fot. Dorota Nelke.

Przypominamy, że wszelkie informacje o zlocie znaleźć można w specjalnym serwisie internetowym: www.zagle.miasto.gdynia.pl.

Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Komentarze