Teraz kolej na Korsarza – Para prezydencka w Błotniku

0
371

Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną odwiedził w sobotę po południu nowo zbudowaną z funduszy Unii Europejskiej przystań wodną w Błotniku na Żuławach, której operatorem jest Polski Klub Morski. Po odwiedzeniu przystani para prezydencka wybrała się w krótki rejs po żuławskich szlakach wodnych

Para prezydencka przypłynęła do Błotnika łodzią motorową z Gdańska. Na przystani powitał Ją chlebem i solą Wójt Gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński, grupa dzieci odśpiewała znaną piosenkę „Morze, nasze morze”, a Marszałek Pomorski Mieczysław Struk opowiedział o Pętli Żuławskiej ,
Pan Prezydent wyraźnie poruszony urokiem Przystani gratulował Wójtowi pomysłu i determinacji w realizacji projektu, następnie porozmawiał chwilę z kilkudziesięcioma członkami Ligi Morskiej i Rzecznej, której to organizacji kiedyś szefował i nadal jest honorowym prezesem.  Głośno proszony przez licznie przybyłych mieszkańców  „zgubił” ochronę i wmieszał się w tłum, następnie rozmawiał ze strażą pożarną i był oblegany przez śpiewające dzieci.
Para Prezydencka udała się na pomost gdzie uwagę Pani Prezydentowej przykuł cumujący  jacht KORSARZ z napisem „90 lat PKM”, a Prezydent podszedł do jachtu, i witając się z załogą otulony został przez powiew wiatru imponujących rozmiarów Banderą PKM-u, wypytał Komandora PKM o stan KORSARZA i Klub. Para Prezydencka poruszona była informacją że w 29 kwietnia 1923  roku Prezydent  S. Wojciechowsk wizytował jachty Klubu.
Podczas odcumowywania kontynuowano rozmowę o polskiej flotylli oldtimerów, budzi to nadzieję na lepsze czasy dla oltimerow w Polsce.    

„Dobrze jest widzieć tutaj w Błotniku, na Pętli Żuławskiej, że i w tym obszarze Polska się rozwija” – powiedział Prezydent przypominając, że przed laty, jako prezes Ligi Morskiej i Rzecznej pływał z innymi członkami tej organizacji po dużych polskich rzekach propagując je „jako atrakcje turystyczne i szanse dla rozwoju regionu”.

 
SailBook.pl

Komentarze