TEAM KLIMATYZACJA.pl

0
512

Załoga katamaranu Klimatyzacja.pl uczciła w niedzielę pamięć Edwarda „Gale” Zająca, płynąc non-stop ze Świnoujścia do Ustki na 5,5 metrowym katamaranie.

– Rejs ze Świnoujścia do Ustki był symboliczny
Edward był dla mnie i wielu moich kolegów autorytetem. Chciałem przynajmniej w ten sposób mu podziękować – Mówił w niedzielę Filip Walczak – jeden z najmłodszych uczestników regat Polonez Cup. To właśnie ze Świnoujścia rozpoczynają się regaty, w których Edward Zając miał 12 sierpnia wystartować na swoim jachcie Holly II.

Wystartujemy w regatach Polonez Cup
Trasa regat wiedzie po otwartym morzu ze Świnoujścia, wokół archipelagu Christianso, z powrotem do Świnoujścia. To bardzo trudna i wymagająca trasa. – Mamy zupenie nowe podejście do żeglarstwa morskiego. Chcemy ścigać się na małych, szybkich regatowych jachtach po otwartym morzu – mówią żeglarze z Team Klimatyzacja.pl. Takie podejście do żeglarstwa, to świetny trening do regat oceanicznych.

– Żegluga na katamaranie jest bardzo dynamiczna
Osiągamy prędkości kilkukrotnie więsze od normalnych jachtów – mówi Wojciech Szpor – żeglarz startujący w klasie Mini 650 w załodze Radosława Kowalczyka, obecnie drugi sternik na Klimatyzacja.pl. Zawietrzny pływak wyrzuca w powietrze chmury wody. Na pokładzie jest mokro. Ubieramy kombinezony ratunkowe, żeby nie dopuścić do zbyt dużego wychłodzenia organizmu. Morze Bałtyckie nie należy do ciepłych akwenów.

Nowoczesne wyposażenie rakunkowe
– Obowiązkowo na głowach nosimy kaski, zabezpieczające głowę przed uderzeniem o maszt lub bom – mówi Filip Walczak. W skład wyposażenia osobistego wchodzi kamizelka asekuracyjna, kamizelka pneumatyczna, ręczne radio UKF, oraz osobisty zestaw przetrwaniowy. Najważniejszym
elementem jest jednak radiopłwa osobista PLB1. Po uruchomieniu wysyła ona sygnał ratunkowy na częstotliwości 121,5 MHz i 406,037 MHz szybko sprowadzając pomoc. Uważam, że każdy żeglarz powinien mieć to urządzenie zawsze przy sobie.

Obecnie załoga katamaranu Klimatyzacja.pl czeka na start regat Polonez Cup w marinie Cztery Wiatry w Świnoujściu. Życzymy powodzenia.

Sponsor strategiczny: KLIMATYZACJA.PL

Współorganizator: POLSKA FUNDACJA MORSKA

Patronat : WOJEWODA ŁÓDZKI JOLANTA CHEŁMIŃSKA, oceanTEAM,

Sponsorzy projektu: PZU, ELJACHT, SAILSERVICE, 2K

Patronat medialny: SAILBOOK, WIATR, MOREmagazine, PORTAL ŻEGLARSKI, VEJO3!

Komentarze