Szymon Kuczyński – ostatnie 150 mil!

0
549

Dziś w południe Szymon Kuczyński nawiązał kontakt telefoniczny i przekazał swoją pozycję. Znajduje się na południe od El Hierro na Wyspach Kanaryjskich i ma około 150 mil do portu docelowego. Przez 20 dni żeglugi z Wysp Zielonego Przylądka spotkał ciężkie warunki pogodowe – silne przeciwne wiatry i spiętrzające się fale. Powiedział, że od tygodnia nie ściągnął z siebie sztormiaka, bo stale musi wychodzić na pokład by zmieniać żagle lub sterować.

Na ostatnim odcinku zrezygnowął też z używania elektroniczego autopilota. „Atlantic Puffin świetnie radzi sobie samosterownie pod wiatr, a autopilot zaczął ostatnio marudzić przy dużej fali i szkwalistym wietrze. Wolę go zostawić na ostatnie mile kiedy będe przygpotowywał jacht do wejścia do portu.”

Na Wyspach Kanaryjskich czekają już na niego przedstawiciele stoczni Northman, sympatycy oraz przyjaciele by powitać go prawie 16 miesięcznym rejsie. Przewiduje się, że swój rejs zakończy w najbliższy piątek w Las Palmas

Rejs Maxus Solo Around odbywa się dzięki wsparciu partnera głównego – Stoczni Northman oraz polskich i zagranicznych firm: Eljacht.pl, Żaglowni T&J Sails, Sunwear, SunSol, System-MAST, Seatec, Barton Marine, Aura Szczecin, Kevisport, BTA Kompas, Henri Lloyd Polska, Profi, Dzik Podłogi, Maristo.pl, BTA Gertis. Patronami medialnymi rejsu są: Magazyn Wiatr, Jachting, Sailbook.pl, SailPortal.pl, Portal Travelbit, Pomorski Związek Żeglarski.

aktualne informacje:  https://www.facebook.com/Zew-Oceanu-175221885870362/ 
strona internetowa rejsu: http://northman.pl/msa-page/maxus-solo-around-o-projekcie/ oraz http://www.zewoceanu.pl/Maxus-Solo-Around/

Komentarze