Święto Morza. Reaktywacja

0
574

Parada okrętów polskich i zagranicznych, parada jachtów, pokazy jednostek pływających, kilkanaście regat i wiele innych atrakcji morskich odbędzie się podczas tegorocznych obchodów Święta Morza. Program uroczystości obejmuje ponad 40 wydarzeń!

 Szczegóły projektu zdradzili na dzisiejszej (tj. 23 maja) konferencji prasowej, która odbyła się o godz. 11 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni, jej uczestnicy – przedstawiciele organizatorów Święta Morza: prezes Ligi Morskiej i Rzecznej Andrzej Królikowski, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska, dowódca Marynarki Wojennej admirał floty Tomasz Mathea oraz prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski. Partnerami projektu są jeszcze Akademia Morska w Gdyni i Krajowa Izba Gospodarki Morskiej.

 Tegoroczne obchody Święta Morza będą nawiązywały do podobnych świąt obchodzonych przed drugą wojną światową w Gdyni. Organizatorzy uroczystości chcieliby aby patronat honorowy objął nad nimi prezydent RP Bronisław Komorowski. Święto odbywać się będzie pod hasłem „Trzymajmy się morza, bo morze to szansa.”.

Podczas spotkania z organizatorami, po raz pierwszy publicznie, zostało pokazane logo Święta Morza autorstwa Grażyny Kamińskiej. Ogłoszono, że Święto trwać będzie od 22 do 30 czerwca. Rozpocznie się uroczystym podniesieniem flag na Skwerze Kościuszki a zakończy wielką paradą okrętów i jachtów na Zatoce Gdańskiej 30 czerwca. W międzyczasie odbędzie się ponad 40 różnego rodzaju imprez o morskim charakterze.

Święto Morza ma charakter otwarty. W jego programie znaleźć może się każda morska impreza, która będzie się odbywać w jego trakcie. Wszyscy, którzy chcieliby się przyłączyć do projektu proszeni są o kontakt z Biurem Prasowym Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Szczegółowy program Święta Morza oraz wszystkie informacje na temat obchodów znaleźć można na stronie internetowej www.swietomorza.eu.  

Galerię zdjęć z konferencji, autorstwa Tadeusza Lademanna,obejrzeć można TUTAJ a krótki film TUTAJ.

 

Źródło: www.pozz.org.pl

Komentarze