Superyacht zebrał $55,000 na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Christchurch

0
460

W czwartkową noc w Auckland podczas akcji zorganizowanej przez YachAid Global i Superyacht Support Ltd zebrano blisko $55.000.

W wydarzeniu, które miało miejsce w HQ Bar w Westhaven w Auckland, brała udział załoga superyacht, właściciele oraz goście. Wieczór rozpoczął się błogosławieństwem Maori, poprzedzającym wykonanie narodowego hymnu Nowej Zelandii. Hamish Watson z MY Galaxy, który przebywał w Christchurch w czasie trzęsienia i pozostał tam aby pomóc Czerwonemu Krzyżowi w akcji dożywiania poszkodowanych, opisywał to, czego doświadczył. „To było szokujące, gdy patrzyłem na zniszczone ulice, którymi jechałem zaraz przed zdarzeniem”.

Zaraz po przywitaniu i prośbie o szczególną pomoc finansową miała miejsce aukcja prowadzona przez Petera Montgomery, który zachęcał obecnych do hojności przy licytacji fundowanej przez członków przemysłu morskiego.

Licytowano takie rzeczy jak:

– Europejskie pościele warte $1000, ufundowane przez White Linen
– Całostronicowa reklama w The Crew Report
– Cztery noce w rezydencjach Eden Roc w Koh Sumai w Tajlandii, ufundowane przez Charliego Dwyera z  Asia Pacific Superyachts.

Szczególne podziękowania dla:
– Grupy fundatorów
– Stoczni Southern Spars za ich donację blisko $5000
– Asia Pacific Superyachts którzy wygrali licytację, zapłacili i wystawili wygraną do ponownej licytacji, zbierając dzięki temu ok. $10.000!!!
– Travel Designers w Parnell, za olbrzymi wkład w nagrody wyjazdów na Fidżi i do Kanady
– Craiga Roe z Reid Yacht Services za ufundowanie kolejnego weekendu w domku plażowym ‘kiwi bach’. 

Cicha aukcja miała również miejsce w nocy, wcześniej licytacji towarzyszyła muzyka lokalnego zespołu bluesowego Stingray. Hojność wszystkich zaangażowanych – od fundatorów i licytujących po wszystkich, którzy przyczynili się do tego aby akcja się odbyła – przeszła wszelkie oczekiwania.
Podziękowania należą się wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu, ale w szczególności tym, którzy zorganizowali je w tak krótkim czasie – Janette Tobin z Superyacht Support Ltd i Di Dobbs oraz Dean Morris z Freelance Media.

Podziękowania należą się również YachtAid Global i Peterowi Montgomery za jego czas.  „To zadziwiające i jestem zdumiony hojnością ludzi, z Nowej Zelandii i zza granicy. To sprawia, że można być dumnym z tego, że jest się Kiwi!”

Każdy, kto chciałby się dołączyć do tej ważnej sprawy, może to zrobić przez Internet  klikając tutaj i odwiedzając stronę YachtAid Global.

 

Komentarze